Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Co z miejską zielenią? Plany na 2023 rok

Dodano: 04.01.2023 | 10:22

Na zdjęciu: Inwestycje związane z miejską zielenią na 2023 rok.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Zaplanowano na ten rok wiele inwestycji związanych z miejską zielenią. Część z nich została wybrana do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Latem mają zakończyć się prace na terenach zielonych w Starym Fordonie. Obejmą one utworzenie ścieżek dydaktycznych i polany rekreacyjnej oraz nasadzenia drzew i krzewów, głównie między ul. Promenada a brzegiem Wisły. Powstanie tam również tor do jazdy wyczynowej rowerem, boisko, plac zabaw, miejsca wypoczynkowe i ścianka do wspinaczki. Wiosną rozpocznie się montaż stojaków na rowery, ławek, ścianek, koszy oraz urządzeń do zabawy i ćwiczeń. Na ten końcowy etap prac zabezpieczono ponad 11,6 mln zł.

Prace odbędą się również na Wyspie Młyńskiej. Będą one dotyczyły konserwacji małej architektury i agrotechniki. Wymienione zostanie oświetlenie, rozbudowany zostanie system automatycznego nawadniania i pojawią się nowe nasadzenia.

Zrewitalizowany zostanie również Kanał Bydgoski. Około 10 mln zł zostanie przeznaczonych na modernizację śluz, budowę ścieżek dla pieszych i dróg rowerowych, rewitalizację nabrzeży i urządzenie nowych miejsc do rekreacji.

Zaplanowano również prace na Placu Kościeleckich. Przebudowane zostaną alejki i chodniki oraz zmienione zostanie ukształtowanie terenu zielonego. Znajdujące się tam wiekowe kasztanowce zostaną zachowane. Koszt prac wyniesie prawie 5 mln zł. Obecnie trwa powtórzony przetarg na wykonawcę tego zadania.

Część zadań zostanie zrealizowana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Ok. 370 tys. zł zostanie przeznaczonych na rewitalizację Parku Kieszonkowego na Kapuściskach. Powstanie tam przestrzeń do wypoczynku i rekreacji. Ponad 600 tys. zł będzie kosztować zamontowanie nowych elementów małej architektury ogrodowej, urządzenie nowej szaty roślinnej i nasadzenie nowych roślin na Skwerze Małej Łąki na Wyżynach.

Przy ul. 11 listopada na osiedlu Leśnym pojawią się nowe nasadzenia oraz nowa mineralna nawierzchnia ścieżki. Koszt tej inwestycji wyniesie 256 tys. zł. Takie same prace odbędą się przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków w Nowym Fordonie, a ich koszt wyniesie 277 tys. zł.

Również Park Milenijny w Starym Fordonie zostanie doposażony w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt tej inwestycji wyniesie 210 tys. zł. W Fordonie powstanie też zielony plac zabaw za nieco ponad 100 tys. zł.

W 2023 roku w Bydgoszczy powstaną kolejne minitężnie. Pojawią się one na polanie Różopole w Myślęcinku, na skwerze Alojzego Bukolta na Szwederowie i przy ul. Targowisko w Starym Fordonie. Koszt każdej z nich wyniesie ok. 500 tys. zł.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments