Bydgoszcz
6C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 6 • L 5
9C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaCo z ruchem pieszych po zmianach na rondzie Kujawskim? ZDMiKP błyskawicznie poprawia informacje
13.12.2019 | 10:16

Co z ruchem pieszych po zmianach na rondzie Kujawskim? ZDMiKP błyskawicznie poprawia informacje

Na zdjęciu: Od soboty, 14 grudnia na rondzie Kujawskim zostaną wprowadzone spore zmiany w organizacji ruchu kołowego i pieszego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych dziś rano wysłało pismo do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej z prośbą o uzupełnienie informacji i grafik dotyczących zmian w organizacji ruchu na rondzie Kujawskim o miejsca zlokalizowania przejść dla pieszych. O dziwo, drogowcy błyskawicznie zareagowali na sugestię i niezwłocznie poprawili grafiki.

Od jutra (14 grudnia) w związku z kolejnym etapem przebudowy ronda Kujawskiego wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Wykonawca prac zamknie północną wyspę ronda, czyli fragment ulic Kujawskiej i Solskiego (przy skrzyżowaniu z Chołoniewskiego, dawna jezdnia w kierunku Szwederowa). Ruch zostanie przełożony na fragment nowej, wschodniej jezdni Kujawskiej oraz północnej jezdni Wojska Polskiego przy Zielonych Arkadach.

Zobacz również:

Fala zmian w ruchu i komunikacji. Informacje w pigułce

W informacjach i grafikach, opublikowanych przez ZDMiKP nie wspomniano jednak o nowej organizacji ruchu pieszego. A to jej brak (jak i złe oznakowanie tymczasowych dojść do przystanków) przyczyniły się do wielu niebezpiecznych sytuacji w rejonie Zielonych Arkad, do których doszło po likwidacji tymczasowego dojścia pieszego w kierunku do wejścia centrum handlowego. Dopiero po interwencji Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego wykonawca prac wyznaczył bezpieczne przejście dla pieszych, z dala od jezdni.

Na braki w grafikach zareagował Społeczny Rzecznik Pieszych. – W związku ze zmianą organizacji ruchu wokół Ronda Kujawskiego od dnia 14 grudnia br. wnosimy o uzupełnienie informacji i grafik o miejsca zlokalizowania przejść dla pieszych. Jest to istotna informacja nie tylko dla przechodniów, ale dla pasażerów komunikacji publicznej przesiadających się na Rondzie i chcących zaplanować podróż do pracy od poniedziałku 16 grudnia br. – zaapelował reprezentujący stowarzyszenie Paweł Górny.

Organizacja poprosiła o pilne uzupełnienie informacji w komunikatach ZDMiKP, zarówno w części opisowej dotyczącej reorganizacji, jak i przede wszystkim graficznej. Podkreśliła też konieczność podania informacji na Facebooku ZDMiKP oraz w miarę możliwości poinformowanie mediów lokalnych, celem rozpowszechnienia informacji.

– Wnioskujemy również o zamieszczanie tego rodzaju informacji w przypadku kolejnych zmian organizacji ruchu, którego przecież piesi są równoprawnym uczestnikiem, dotyczących przebudowy ul. Kujawskiej, jak i innych inwestycji w mieście, szczególnie tam gdzie zmiany są znacząco różne od dotychczasowych zasad oraz mają znaczenie dla pasażerów komunikacji publicznej

– kończy pismo Społecznik Rzecznik Pieszych.

ZDMiKP błyskawicznie zareagował na apel społeczników. Kilkanaście minut po godzinie 8:00 na fanpage jednostki miejskiej ukazał się post z wyznaczonymi przejściami dla pieszych przez teren rozbudowy. Poprawiono też grafikę na dole artykułu poświęconego modyfikacjom na stronie ZDMiKP.

Poniżej prezentujemy zaktualizowany schemat organizacji ruchu na rondzie Kujawskim.

ROZBUDOWA KUJAWSKIEJ BYDGOSZCZ

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bydgoszczanin
Bydgoszczanin
1 rok temu

Zapewne ludzie po studiach nie ma co bardzo inteligentni xD ten remont to porażka XXI wieku

Szwederowiak
Szwederowiak
1 rok temu

Uwagi – po zmianie organizacji ruchu na rondzie kujawskim:
Przy wgniecionym pachołku od strony Chołoniewskiego należy postawić znak zakaz zawracania lub skrętu w Chołoniewskiego ,bo samochody znak jazdy na wprost ignorują i zaczynają w tym miejscu zawracać a to przy dwupasmowym ruchu może stwarzać duże zagrożenie . Przejście dla pieszych powinno być odpowiednio doświetlone a same barierki wydzielające to miejsce przynajmniej pulsującym światłem czerwonym co by ostrzegało kierowców w porze zmroku i nocnej o zbliżaniu się do przejścia ponieważ z uwagi na budowę całe rondo jest nieoświetlone / co można zrozumieć /.

Powiązane treści