Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
49% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 21 • L 19
21C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeCztery firmy chcą wyremontować stadion przy Piwnika. Znamy oferty w ponownym przetargu
stadion piwnika ponurego bydgoszcz
27.02.2019 | 13:12

Cztery firmy chcą wyremontować stadion przy Piwnika. Znamy oferty w ponownym przetargu

Na zdjęciu: W ubiegłym roku poprzedni wykonawca - DBM Services - wykonał jedynie rozbiórkę elementów infrastruktury obiektu.

Fot. BB

Cztery podmioty zgłosiły się do przetargu na wykonanie modernizacji stadionu przy ulicy Piwnika-Ponurego w Fordonie. Wszystkie propozycje przekroczyły zakładany budżet.

Postępowanie na remont zniszczonego obiektu wygrała w ubiegłym roku firma DBM Services. Jednak po wykonaniu prac rozbiórkowych zeszła ona z placu budowy. Wobec braku reakcji na wezwania do wznowienia prac, urząd miasta zerwał kontrakt z nierzetelnym wykonawcą (który dokonał podobnego kroku także w Lublinie, przy budowie boiska dla tamtejszego klubu Sygnał). Jesienią urzędnicy ogłosili, że ponowny przetarg na wykonanie prac zostanie ogłoszony w nowym roku.

Zobacz również:

Drugi wariant na Piwnika. Ruszył ponowny przetarg na przebudowę stadionu

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami postępowanie, którego celem jest wyłonienie nowego wykonawcy przebudowy stadionu w Fordonie, rozpoczęło się 12 lutego. Dziś (27 lutego) poznaliśmy oferty czterech firm, które zgłosiły się do przetargu. Najniższą z nich złożyła warszawska firma Iwobud Sp. z o.o. – jej propozycja wynosi 2,096 miliona złotych. Kolejne ceny przedstawiają się następująco – konsorcjum Bogmaru z Ostromecka i AB Factor z Bydgoszczy oczekuje od miasta 2,416 miliona złotych, Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna – 2,668 miliona a Prodib z Łabiszyna – 2,998 miliona. Wszystkie propozycje przekroczyły budżet miasta na to zadanie, który wynosił 1,954 miliona złotych.

Warto dodać, że Iwobud określił w swojej ofercie okres odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady na 5 lat, a pozostałe firmy – na 6. Poza ceną (waga – 60%), zamawiający przy wyborze najkorzystniejszej oferty będzie brał pod uwagę właśnie ten czynnik (jego waga to 40%). A to, według zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia, sprawia, że oferta Iwobudu nie otrzyma w tym zakresie żadnych punktów.

Informacje dotyczące ostatecznego rozstrzygnięcia przetargu mamy poznać w najbliższych dniach. Przypomnijmy, że modernizacja obiektu zakłada położenie nowej, poliuretanowej bieżni – okólnej o długości 333,33 metrów i prostej o długości 100 metrów. Obie będą wyposażone w cztery tory. Zmodernizowana zostanie też pozostała infrastruktura lekkoatletyczna i wymieniona zostanie też murawa na boisku piłkarskim. Nowa, naturalna nawierzchnia będzie wyposażona w system nawadniania. Za bramkami zamontowane będą piłkochwyty. Stadion zostanie ogrodzony – dostęp do niego będzie możliwy przez bramę, która zostanie zamontowana przy istniejących schodach prowadzących na boisko od strony ulicy Monte Cassino. Ponadto projekt przewiduje też furtki od strony obiektów ZS nr 5 przy ulicy Piwnika-Ponurego.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Przykro patrzeć Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Przykro patrzeć
Gość
Przykro patrzeć

Proszę sprawdzić powiązania Iwobud Sp. z o.o. z firmą DBM Services, zajmuje to 5 minut w KRS online.

Powiązane treści