Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
4C
Czw
7C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDrugi wariant na Piwnika. Ruszył ponowny przetarg na remont stadionu
stadion piwnika ponurego bydgoszcz
13.02.2019 | 13:23

Drugi wariant na Piwnika. Ruszył ponowny przetarg na remont stadionu

Na zdjęciu: Poprzedni wykonawca przebudowy stadionu nie wywiązał się z zadania - miasto rozwiązało z nim umowę.

Fot. BB

Urząd miasta poszukuje nowego wykonawcy przebudowy stadionu na osiedlu Bohaterów w Fordonie. Poprzednio wybrana firma DBM Services zeszła z placu budowy – ratusz zerwał z nią umowę.

Latem tego roku mieszkańcy Fordonu – a zwłaszcza młodzi piłkarze KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon – cieszyli się z podpisania umowy na remont zniszczonego obiektu przy Piwnika-Ponurego. W jego ramach warszawska firma DBM Services miała wykonać rozbiórkę dotychczasowej murawy i bieżni i rozpocząć modernizacje obiektu. Jednak po wykonaniu rozbiórek prace ucichły, co zaniepokoiło fordoniaków.

Okazało się, że warszawski wykonawca zaniechał wykonywania zaplanowanych działań. Ratusz wezwał go do podjęcia prac, ale bez rezultatu. Umowa z firmą została zerwana. – Priorytetem dla nas jest, by mieszkańcy jak najszybciej mogli korzystać z obiektu, podjęliśmy kroki w celu rozwiązania umowy z winy wykonawcy tj. opóźnień i nieuzasadnionej przerwy w wykonywaniu robót budowlanych. Jesteśmy w trakcie prowadzenia działań formalnych przewidzianych w umowie m.in. inwentaryzacji wykonanych robót i naliczenia kar – przekazywała nam jesienią zeszłego roku rzecznik prezydenta Bydgoszczy Marta Stachowiak.

Jak się okazało, to nie pierwsza tego typu związana z firmą DBM Services. Przedsiębiorstwo nie wznowiło prac na obiekcie Sygnału Lublin – wykonawca miał tam wybudować boisko ze sztuczną nawierzchnią. Urząd miasta w Lublinie także wypowiedział jej umowę.

Urząd miasta w ubiegłym roku zapowiadał, że na wiosnę zostanie wybrany nowy wykonawca – nowe postępowanie miało zostać ogłoszone na początku tego roku. Ostatecznie przetarg został ogłoszony we wtorek, 12 lutego. Ratusz czeka na chętnych wykonawców do 27 lutego. Nowy wykonawca będzie zobowiązany do wykonania poliuretanowej, czterotorowej bieżni – okólnej o długości 333,33 metrów i prostej o długości 100 metrów. Zmodernizowana zostanie też pozostała infrastruktura lekkoatletyczna – w jednym półkolu powstanie miejsce do trenowania skoków wzwyż, a w drugim rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej powstanie skocznia do skoków w dal. Inwestycja obejmuje też wymianę murawy na boisku piłkarskim. Nowa, naturalna nawierzchnia będzie wyposażona w system nawadniania. Za bramkami zamontowane będą piłkochwyty. Całość terenu będzie ogrodzona.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści