[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Czy na Miedzyniu będzie więcej śmietników? „Ilość jest optymalna”

Dodano: 01.02.2020 | 18:44

Na zdjęciu: Według Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Bydgoszczy ilość śmietników na osiedlu Miedzyń jest optymalna.

Fot. Pixabay

Mieszkańcy Miedzynia zaapelowali do władz miasta o zwiększenie liczby koszy na śmieci na terenie osiedla. Ratusz na razie nie planuje jednak ulokowania dodatkowych pojemników.

Interpelacje dotyczącą zwiększenia liczby śmietników wystosował niedawno powołany miejski radny Wojciech Bulanda. Na wstępie swojego pisma zaznacza on, że poprosili go o to mieszkańcy osiedla Miedzyń, którzy „od dłuższego czasu dopominają się o ustawienie na ulicach dzielnicy koszy na śmieci”. Miałyby one pomóc w pozbywaniu się drobnych odpadów, takich jak butelki po napojach, chusteczki czy papierki po lodach. Radny podkreśla, że w ostatnich latach miasto nie wydawało zgody na ustawienie śmietników – argumentem była obawa o to, że mieszkańcy domków jednorodzinnych będą do nich wyrzucać odpady powstałe w swoich gospodarstwach. Zdaniem Bulandy, obecnie nie ma już takiego ryzyka.

Czy na Miedzyniu będzie więcej śmietników? "Ilość jest optymalna"

Zobacz również:

Miedzyń: Budowa basenu coraz bliżej

Zwracam uwagę na wprowadzoną obecnie reformę gospodarowania odpadami komunalnymi, która za ustaloną opłatę gwarantuje mieszkańcowi odbiór nieograniczonej ilości odpadów – stwierdził w interpelacji. Kolejną przesłanką za ulokowaniem dodatkowych koszy jest troska o środowisko, zwłaszcza o atrakcyjne przyrodniczo obszary nad Kanałem Bydgoskim i lasu na granicy Bydgoszczy i gminy Białe Błota. Oba te obszary sąsiadują z Miedzyniem i są miejscami rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców osiedla.

W imieniu miedzynian, Bulanda poprosił władze miasta „o ustawienie na początek kilku śmietników na głównych ulicach osiedla: Widok, Maciaszka, Spacerowej, Nakielskiej czy Pijarów oraz blisko terenów leśnych: przy Kłosowej, Szczytowej i Grzybowej. – Najlepszym rozwiązaniem byłoby wskazanie ewentualnych lokalizacji przez Radę Osiedla Miedzyń-Prądy – zakończył radny.

Na pismo Bulandy odpowiedział zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz. Stwierdził on, że w ocenie Wydziału Gospodarki Komunalnej obecna liczba koszy na Miedzyniu, przy uwzględnieniu możliwości finansowych miasta, jest optymalna. A według danych WGK owa liczba to 71 koszy ulicznych przy ulicy Nakielskiej, 24 kosze parkowe przy ulicy Spacerowej oraz kosze na terenach zieleni urządzonej przez m.in. ulicy Maciaszka czy Widok. – Na chwilę obecną nie przewiduje się ustawienia dodatkowych koszy na wymienionych przez Pana ulicach – informuje zastępca prezydenta.

Kozłowicz przyznaje jednak, że w ramach przygotowania do nowego przetargu na usługi oczyszczania miasta oraz utrzymania terenów zieleni (w tym opróżniania śmietników) ratusz analizuje rozmieszczenie miejskich koszy parkowych i ulicznych. – Po jej zakończeniu wypracowane propozycje zostaną skierowane do rad osiedli, z prośbą o opinie w zakresie proponowanych lokalizacji rozmieszczenia koszy – puentuje wiceprezydent.

Przeczytaj również: Niejasna przyszłość rozbudowy Nakielskiej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments