Bydgoszcz
2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 3 • L 1
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoSportDęby Osielsko przygotowują się do sezonu. Są zmiany w składzie
Osielsko_SG (18)
25.03.2019 | 13:50

Dęby Osielsko przygotowują się do sezonu. Są zmiany w składzie

Na zdjęciu: Na boisku w Osielsku Dęby zagrają mecze w ramach dwóch lig.

Fot. Stanisław Gazda

KWK Construction Dęby Osielsko przygotowuje się do nowego sezonu. Zespół ogłosił już plan występów na boisku przy ulicy Centralnej oraz przekazał wieści o zmianach kadrowych.

Najważniejszą informacją dla wszystkich sympatyków baseballistów z Osielska jest pozostanie w drużynie trenerów (i jednocześnie zawodników) Daniela Catalana i Adana Cabralesa. Amerykanie trafili do klubu rok temu w ramach międzynarodowego programu propagowania baseballu. Dzięki ich pracy Dęby zajęły miejsce na podium Ekstraligi. Warto wspomnieć, że Catalan został też doceniony przez Polski Związek Baseballu i Softballu – otrzymał bowiem funkcję drugiego trenera reprezentacji Polski seniorów i U23.

Zobacz również:

GLKS Osielsko udanie zaczął rundę wiosenną

W przerwie zimowej do zespołu z Osielska dołączył też kolejny gracz ze Stanów Zjednoczonych – Phil Acosta, który w ubiegłym sezonie grał w Barons Wrocław. Jak informuje klub, zainteresowanie występami w żółto-zielonych barwach zgłaszają także Kubańczyk Hasely Medina i Wenezuelczyk Douglas Rodriguez, którzy już od kilku sezonów okazyjnie wspierali zespół z Osielska, grając na co dzień w lidze francuskiej. Do gry po rocznej przerwie powraca też Radosław Zajda, a niewykluczone, że Dęby wzmocni Łukasz Przybułek, miotacz Yankees Działdowo. Z drużyną pożegnał się natomiast Kubańczyk Aimar Medina, występujący w Dębach na zasadzie wypożyczenia z Piratów Władysławowo. Pozostali zawodnicy intensywnie przygotowują się do nowego sezonu.

Rozgrywki Ekstraligi mają wystartować w weekend 13-14 kwietnia. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Silesia Rybnik. KWK Construction Dęby chcą poprawić ubiegłoroczny wynik, czyli zdobycie brązowego medalu. Na ligową inaugurację do Osielska przyjadą Barons Wrocław – mecz odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia. Potem KWK Construction Dęby czeka seria spotkań wyjazdowych. Następne spotkania domowe Dębów odbędą się 25 maja – rywalem będzie Stal Kutno. 2 czerwca – rywalem będą Centaury Warszawa oraz 22 i 23 czerwca (mecze z Silesią Rybnik i Gepardami Żory).

Dęby wystąpią też w drugiej edycji Bałtyckiej Ligi Baseballu – w debiutanckim sezonie zdobyły one mistrzowski tytuł. Mecze drużyny w Osielsku odbędą się 27 kwietnia (z Bielawa Vikings), 11 maja (z Rookie Goats Poznań), 12 maja (z Piratami Władysławowo) oraz 8 czerwca (ze Szczecin Titans).

Warto dodać, że siedmiu graczy Dębów w najbliższy weekend uda się do Kutna na konsultacje szkoleniową reprezentacji Polski seniorów i U23. Ponadto, od 1 do maja na boisku przy Centralnej odbędzie się tradycyjny Turniej Północy – zagra w nim kadra Polski i inne drużyny. Będzie to również główny punkt obchodów jubileuszu 25-lecia istnienia Uczniowskiego Klubu Sportowego Dęby Osielsko. Baseballiści z Osielska w czerwcu zagrają też w Kwalifikacjach Pucharu Federacji w Bułgarii.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści