Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
57% wilgotność
Wiatr: 8km/h NNE
H 15 • L 14
15C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
19C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDofinansowanie dla placówki w powiecie. Na poprawę jakości usług dla pacjentów
nowy szpital_szubin - Maciej Rejment
27.02.2018 | 12:37

Dofinansowanie dla placówki w powiecie. Na poprawę jakości usług dla pacjentów

Dofinansowanie otrzymało 18 placówek.

Na zdjęciu: Nowy Szpital w Nakle i Szubinie otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad miliona zł.

Fot. Maciej Rejment

Osiemnaście szpitali w regionie otrzymało dofinansowanie ze strony urzędu wojewódzkiego na inwestycje modernizacyjne i zakupy w rozstrzygniętym konkursie unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Jak już informowaliśmy, 4 miliony złotych dotacji otrzymał bydgoski szpital miejski im. Warmińskiego. Wśród placówek, które otrzymały dotację jest także między innymi Nowy Szpital.

Placówka ma swoje szpitale na terenie Świecia, a także Nakła nad Notecią i Szubina. Łącznie, Nowy Szpital na obie te placówki otrzymał dotację po ponad 1 mln zł. Na placówkę w Świeciu przekroczyła ona 1,6 mln zł, zaś na lecznicę w Nakle i Szubinie – prawie 1,1 mln zł. Środki zostaną wykorzystane na podniesienie jakości usług medycznych dla pacjentów Nowego Szpitala. Całkowita wartość tego projektu wyniosła odpowiednio: w Świeciu – 2,163 mln zł, zaś w Nakle i Szubinie – 1,739 mln zł.

Środki można było przeznaczyć na niezbędne przedsięwzięcia modernizacyjne i zakupy sprzętu medycznego związane z leczeniem chorób układu krążenia, narządu ruchu, układu oddechowego i nowotworowych oraz dedykowane ginekologii, położnictwu, neonatologii i pediatrii, a także, stosownie do potrzeb, inne segmenty lecznictwa. Łącznie, wartość projektu i dotacji przekroczyła 50 mln zł.

– To kolejny zastrzyk finansowy dla lecznic powiatowych, także tych w mniejszych miejscowościach. Te  szpitale przeszły już znaczącą modernizację, połączoną w wielu przypadkach z rozbudową szpitalnych kompleksów oraz zakupami wyposażenia i nowoczesnej aparatury, w poprzedniej perspektywie finansowej. Kontynuujemy ten proces – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.


Powiązane treści