Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 8km/h SW
H 17 • L 15
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeSzpital miejski czeka rozbudowa. Pomogą unijne pieniądze
26.02.2018 | 01:54

Szpital miejski czeka rozbudowa. Pomogą unijne pieniądze

Początek zmian przy ulicy Szpitalnej ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Na zdjęciu: W budynku głównym szpitala miejskiego ma znaleźć się pracownia hemodynamiki.

Fot. Pit1233 / Wikipedia

Ponad jedenaście milionów złotych ma pochłonąć rozbudowa szpitala miejskiego o wielospecjalistyczne centrum rehabilitacji. Ale to – jak zapewnia sama placówka – niejedyna planowana na Kapuściskach inwestycja.


CZYTAJ TAKŻE: Szpital Jurasza bez ortopedów? Ich kontrakty obowiązują do końca lutego


Nowe centrum ma powstać na bazie budynku nieczynnej już kuchni szpitalnej. W planach jest powstanie w nim zakładu fizjoterapii, oddziału neurologicznego oraz oddziału rehabilitacji kardiologicznej. Na wspomnianych oddziałach ma być dostępnych odpowiednio 27 oraz 13 łóżek szpitalnych.

Koszt rozbudowy szpitala im. dr. Warmińskiego, która ma rozpocząć się jeszcze w tym roku i finiszować przed końcem 2019 roku, to ponad 11,5 miliona złotych. Na część kardiologiczną szpital otrzymał unijne wsparcie – z puli Regionalnego Programu Operacyjnego projekt uzyska niemal cztery miliony złotych. Dzięki temu możliwy będzie zakup nowoczesnego sprzętu do diagnostyki oraz terapii, a także angiografu. Ten ostatni to urządzenie do obrazowania medycznego – wizualizacji naczyń krwionośnych oraz np. komór serca.

Na tym jednak nie koniec planów modernizacyjnych miejskiego szpitala. W jego budynku głównym miałaby powstać nowa pracownia hemodynamiki, a więc specjalizująca się w kardiologii inwazyjnej. Dodatkowo, przeobrażeniom zostanie poddane otoczenie szpitalnych obiektów. Prace objęłyby m.in. drogi dojazdowe (w tym te służące do celów pożarowych) oraz utwardzone przejścia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Groźny wypadek przy ulicy Szpitalnej. Kobieta wpadła pod tramwaj!

Szpital Miejski nr 2 im. dr. Emila Warmińskiego funkcjonuje od końca 1959 roku. Od 1994 roku znajduje się pod kuratelą miasta.

 


Powiązane treści