[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Eko Plener z Czystą Puszczą Bydgoską już w niedzielę. Wyspa Młyńska będzie ekologicznym centrum miasta

Dodano: 30.07.2021 | 15:01

Na zdjęciu: W najbliższą niedzielę odbędzie się ekopiknik na Wyspie Młyńskiej. Jego szczegóły zdradzono podczas konferencji prasowej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Już w najbliższą niedzielę na Wyspie Młyńskiej odbędzie się Eko Plener z Czystą Puszczą Bydgoską. Będzie to największe tego typu wydarzenie w województwie kujawsko-pomorskim.

Eko Plener jest organizowany przez inicjatywę Czysta Puszcza Bydgoska, znanej z akcji sprzątania lasów w rejonie Bydgoszczy. To dzięki niej już 1 sierpnia Wyspa Młyńska zamieni się w ekologiczne centrum miasta. Impreza jest skierowana do wszystkich mieszkańców – zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Jej celem jest promowanie ekologicznych postaw i edukacja ekologiczna.

 – Wyspa Młyńska będzie udostępniona dla tych wszystkich, którzy życie z ekologią traktują bardzo poważnie, a dla tych, którzy nie traktują poważnie, by się zastanowili nad tym, jak ważne jest środowisko i dbali o każdy jego element – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podczas konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie.

Jak podkreślał Marcin Rybacki ze stowarzyszenia Czysta Puszcza Bydgoska, impreza zaczyna się o godzinie 10:00, ale już od godziny 9:00 będzie można wziąć udział w jodze na trawie. O 10:30 rozpocznie się spływ połączony ze sprzątaniem Brdy. Podczas Eko Pleneru będzie można ponurkować w rzece pod okiem instruktora. – Będzie też jarmark z żywnością ekologiczną, warsztaty ekologiczne dla dzieci, rozdamy mieszkańcom nasiona i dowiemy się, jak sadzić drzewa – zachęcał Rybacki.

Na wydarzeniu zaprezentują się także lokalne firmy i instytucje: dwa stoiska podczas Eko Pleneru ustawi UTP, odbędzie się prezentacja samochodów elektrycznych, pojawi się zabytkowa śmieciarka ProNatury. Na Wyspie Młyńskiej pojawią się także siatkarze BKS Visła ProLine Bydgoszcz, którzy między 11:00 a 12:00 wezmą udział w zajęciach z najmłodszymi. Nie zabraknie także warsztatów rzeźby z recyklingu czy pleneru malarskiego i slalomu rowerowego dla dzieci.

Podczas Eko Pleneru będzie można też pomóc innym. Na centralnym placu Wyspy Młyńskiej pojawi się krwiobus. – Zapraszamy wszystkich do oddawania krwi w ramach akcji „Twoja krew – moje życie”. Będą również zbierane plastikowe nakrętki dla Fundacji AntyRak – dodał Rybacki.

Niedzielne wydarzenie na Wyspie Młyńskiej potrwa do godziny 15:00. Więcej szczegółów na temat wydarzenia znajdziecie w naszych poprzednich artykułach:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments