Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ekspresowe konsultacje drogi dla rowerów wzdłuż Jeździeckiej. Przetarg na jej budowę już trwa

Dodano: 17.08.2020 | 13:47

Na zdjęciu: Inwestycja wzdłuż ulicy, stanowiącej granice Bydgoszczy z gminą Osielsko, będzie ciągiem pieszo-rowerowym o długości ok. 2,3 km.

Fot. BB/archiwum

Przetarg na budowę drogi pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Jeździeckiej pomiędzy Myślęcinkiem i Niemczem już trwa, ale ratusz ogłasza ekspresowe konsultacje społeczne nad koncepcją trasy. Potrwają one od 17 do 31 sierpnia.

Inwestycja wzdłuż ulicy, stanowiącej granice Bydgoszczy z gminą Osielsko, będzie ciągiem pieszo-rowerowym o długości ok. 2,3 km. Jej zakres obejmuje odcinek od ulicy Gdańskiej do ulicy Podkowa, z nawiązaniem do istniejącego fragmentu pomiędzy ulicą Bydgoską a Słowackiego w Niemczu. Koncepcja budowy infrastruktury dla pieszych i rowerzystów była już przedmiotem prac zespołu ds. polityki rowerowej miasta Bydgoszczy. Część uwag środowisk rowerowych została już uwzględniona, a kolejne będą analizowane na etapie prac nad dokumentacją wykonawczą.

– Opracowana wcześniej koncepcja zakłada również przebudowę i przesunięcie przystanków autobusowych w formie peronów przystankowych. Dodatkowo pierwszy przystanek przy ul. Gdańskiej zostanie przebudowany na zatokę autobusową – podkreśla urząd miasta.

Warto jednak zauważyć, że przetarg na realizację inwestycji w trybie „zaprojektuj i wybuduj” już trwa – ZDMiKP ogłosił go w czerwcu. Otwarcie ofert (po dwukrotnym przesunięciu terminu) ma nastąpić 28 sierpnia. Jak jednak tłumaczył zastępca dyrektora ZDMiKP ds. inwestycji drogowych Maciej Gust, ogłoszenie przetargu jeszcze przed rozpoczęciem konsultacji było spowodowane „wymogami unijnymi”. – W procedurze musieliśmy wykazać ogłoszenie przetargu – mówił podczas niedawnej konferencji prasowej. Gust zapewnił jednak, że wszelkie uwagi mieszkańców dotyczące projektu zostaną rozpatrzone i ewentualnie będą uwzględniane w realizacji inwestycji.

Konsultacje rozpoczynają się w poniedziałek, 17 sierpnia i potrwają do 31 sierpnia. Karta konsultacyjna dostępna jest na stronie www.bydgoszcz.pl/jezdziecka, a koncepcja budowy – na www.bydgoskiekonsultacje.pl. Mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi także w formie papierowej na adres korespondencyjny Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy (ul. Toruńska 174 a, 85-844 Bydgoszcz).

Dodatkowo – w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną – na pytania mieszkańców dotyczące inwestycji odpowiadać będziemy w formie internetowego Q&A (pytanie i odpowiedź). Pytania dotyczące koncepcji można przesyłać na adres konsultacje@um.bydgoszcz.pl – zawiadamia ratusz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments