Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W sobotę i niedzielę zmiany w komunikacji. Powodem – Enea Bydgoszcz Triathlon

Dodano: 08.07.2022 | 09:44

Na zdjęciu: W sobotę i niedzielę linia 68 w określonych godzinach będzie kursować inaczej.

Fot. Szymon Fiałkowski

W związku z zakończeniem buntu pracowników MZK i przywróceniu regularnej komunikacji miejskiej, już w sobotę i niedzielę nastąpią zmiany w jej kursowaniu. Mają one związek z Enea Bydgoszcz Triathlon.

Ósma edycja największej w Polsce imprezy triathlonowej odbędzie się w ten weekend – 9/10 lipca. Podobnie jak we wcześniejszych latach, także i w tym roku zawodnicy rywalizować będą na czterech dystansach: 1/8 (dystans super krótki – 475 m pływania, 19 km jazdy rowerem i 5,5 km biegu), 1/4 (krótki dystans – 950 m pływania, 36 km jazdy rowerem i 10,8 km biegu) oraz 1/2 (średni – 1 900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 22 km biegu) oraz Decathlon TRYathlon dedykowany debiutantom (240 m pływania z nurtem rzeki, 19 km jazdy na rowerze i 4,25 km biegu).

CZYTAJ WIĘCEJ: Enea Bydgoszcz Triathlon już w ten weekend. Rekordowa liczba uczestników na starcie

W związku z organizacją zawodów – zwłaszcza ich części kolarskiej, której trasa prowadzi pętlą przez aleję Jana Pawła II aż do węzła w Stryszku – kierowcy muszą się liczyć z pewnymi ograniczeniami w ruchu. – Na czas trwania kolarskiej części imprezy, nastąpi konieczność częściowego wyłączenia z ruchu alei Jana Pawła II – podkreśla rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński.


CZYTAJ WIĘCEJ: Enea Bydgoszcz Triathlon już w ten weekend. Będą utrudnienia w ruchu


Jak będą wyglądać utrudnienia na poszczególnych odcinkach trasy? Na fragmencie od ronda Toruńskiego do węzła Stryszek nastąpi wyłączenie w ciągu wydzielonego pasa ruchu: od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z ulicą Glinki wyłączona zostanie zachodnia część jezdni. Na odcinku od węzła Stryszek do ulicy Kujawskiej nastąpi wyłączenie skrajnego lewego pasa ruchu. Przewidziano też zamknięcie dla ruchu ulicy Toruńskiej na odcinku od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z ulicą Babia Wieś.

Enea Bydgoszcz Triathlon 2022 – zmiany w komunikacji

W związku z zakończeniem buntu pracowników MZK i powrotem regularnej komunikacji tramwajowej i autobusowej, na czas zawodów triathlonowych wprowadzone zostaną zmiany tras kilku linii komunikacyjnych. Będą one obowiązywać w sobotę, 9 lipca w godzinach 6:30 – 13:30 oraz w niedzielę, 10 lipca w godzinach 5:30 – 16:30.

Linia nr 68 – w kierunku Parku Przemysłowego skierowana zostanie na trasę czasowo od ronda Toruńskiego ulicami: Bełzy, Wojska Polskiego, do przystanku Magnuszewska / Modrakowa (dalej powrót na swoją trasę).

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:
– rondo Toruńskie,
– Wojska Polskiego / Ujejskiego,
– Wojska Polskiego / Kładka.

Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej:
– rondo Toruńskie (Bełzy),
– Szarych Szeregów (po prawoskręcie na ulicy Wojska Polskiego),
– Wyżyny.

W kierunku pętli Dworzec Leśne linia 68 kursuje bez zmian.

Linie nr 69 i 89 – w kierunku pętli Błonie skierowane zostaną na trasę czasowo zmienioną od ronda Fordońskiego do Dworca PKS ulicami: Jagiellońską, Trasą Uniwersytecką, Wojska Polskiego do przystanku Wzgórze Wolności (dalej powrót na swoją trasę). W kierunku pętli Tatrzańskie obie linie jadą bez zmian.

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:
– rondo Toruńskie,
– Wojska Polskiego / Ujejskiego.

Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej:
– rondo Fordońskie – po prawoskręcie (obok Pasamonu),
– Jagiellońska / Łużycka.

Linia nr 80 – w kierunku Dworca Głównego skierowana zostanie na trasę czasowo zmienioną od przystanku Jana Pawła II / Ziemska, Alejami Jana Pawła II; Trasą Uniwersytecką, Wojska Polskiego, Kujawską do przystanku rondo Kujawskie (dalej powrót na swoją trasę). W kierunku pętli Port Lotniczy linia 80 kursuje bez zmian.

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:
– rondo Inowrocławskie,
– rondo Kujawskie (przystanek przed rondem).

Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej:
– Trasa Uniwersytecka / Ujejskiego,
– Wzgórze Wolności.

Linia nr 99 – w kierunku pętli Plac Kościeleckich skierowana zostanie na trasę czasowo zmienioną od przystanku Jana Pawła II / Ziemska, Alejami Jana Pawła II; Trasą Uniwersytecką, Wojska Polskiego, Kujawską do przystanku rondo Kujawskie (dalej powrót na swoją trasę). W kierunku pętli Nowa Wieś Wielka – bez zmian.

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:
– rondo Inowrocławskie,
– rondo Kujawskie (przystanek przed rondem).

Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej:
– Trasa Uniwersytecka / Ujejskiego,
– Wzgórze Wolności.

W związku z zamknięciem fragmentu ulicy Toruńskiej, linia Za T zostanie zawieszona.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments