Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 6
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeFilharmonia do rozbudowy. Przedstawiamy koncepcje wyróżnione w konkursie [WIZUALIZACJE]
01.06.2020 | 18:38

Filharmonia do rozbudowy. Przedstawiamy koncepcje wyróżnione w konkursie [WIZUALIZACJE]


Zdjęcia: Kozień Architekci, Piw-Paw Architekci, Filharmonia Pomorska

W piątek, 29 maja Filharmonia Pomorska ogłosiła wyniki konkursu architektonicznego na rozbudowę swojego gmachu. Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia Kozień Architekci z Krakowa. Przyznano też sześć wyróżnień, które trafiły między innymi do architektów z Londynu czy Paryża.

Konkurs na zaprojektowanie wizji rozbudowy gmachu w Dzielnicy Muzycznej ogłoszono jesienią ubiegłego roku. Za ostateczne rozstrzygnięcia odpowiedzialne było jury, którego przewodniczącym został Romuald Loegler – architekt, w którego portfolio znajduje się między innymi Filharmonia Łódzka czy Opera Krakowska. Zachętą dla uczestników miał być nie tylko prestiż przedsięwzięcia, ale też spora gratyfikacja finansowa – łączną pule nagród określono na 300 tysięcy złotych.

Komisja konkursowa przyznała trzy wyróżnienia drugiego stopnia, nagrodzone kwotą 15 tysięcy złotych – trafiły one do pracowni Blond et Roux z Paryża, WXCA z Warszawy oraz kooperacji Mandago z Pampeluny i Grupy 5 z Warszawy. Wyróżnienia pierwszego stopnia (nagroda w wysokości 35 tysięcy złotych) otrzymały pracownie: Flanagan – Lawrance z Londynu, Piw-Paw z Gdańska oraz KD Kozikowski Design z Gdańska. Pierwsza nagroda (w wysokości 150 tysięcy złotych) trafiła do krakowskiej pracowni Kozień Architekci. W tym artykule przedstawiamy wszystkie wyróżnione koncepcje.

W nowej odsłonie Filharmonia Pomorska ma zyskać nie tylko nową salę kameralną na około 350 osób, ale również rozbudowane foyer czy strefę gastronomiczną. Planowana jest także budowa parkingu podziemnego czy sali prób dla pełnego składu orkiestry. Nowa część budynku będzie połączony z istniejącym gmachem, który zostanie zmodernizowany.

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści