Bydgoszcz
18C
Opady
77% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 18 • L 18
22C
Sr
23C
Czw
25C
Pt
26C
Sob
25C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaFinałowy koncert festiwalu Fontanna Muzyki w stylu retro
fontanna muzyki mat pras
30.08.2019 | 10:19

Finałowy koncert festiwalu Fontanna Muzyki w stylu retro

Na zdjęciu: Cykl koncertów Fontanna Muzyki zwieńczy występ grupy Artes Ensemble - ulubieńców festiwalowej publiczności.

Fot. mat. prasowe

W sobotę, 31 września odbędzie się finałowy koncert festiwalu Fontanna Muzyki. Na gości, którzy zgromadzą się przy fontannie „Potop” czeka podróż w czasie do fascynujących lat 20. i 30. minionego wieku.

Finałowy koncert cyklu, który co sobotę przyciągał tłumy bydgoszczan, nawiąże do czasów świetności fontanny Potop. Jutro przy wodotrysku w parku Kazimierza Wielkiego wystąpi grupa Artes Ensemble, stworzona przez Andrzeja Janaszka. W jej skład wchodzą soliści oper i filharmonii, posiadający w swych dorobkach artystycznych wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach. Zespół zachwyca bogatym repertuarem – wykonuje perły muzyki klasycznej, jak i największe przeboje muzyki popularnej.

W sobotę o 18:00 Artes Ensemble zagra koncert „Retro Show: Dawnych Wspomnień Czar”. – Będzie to niezwykła podróż „muzycznym wehikułem czasu”  wprost na spotkanie z największymi gwiazdami polskiego przedwojennego kina: Hanką Ordonówną, Zulą Pogorzelską, Eugeniuszem Bodo, Mieczysławem Foggiem czy Adolfem Dymszą – informują organizatorzy.

Artyści kolejny raz przygotują efektowne kostiumowe widowisko muzyczne w stylu retro, złożone z niezapomnianych przebojów starego kina, szlagierów rewiowych i kabaretowych dwudziestolecia międzywojennego.

W programie koncertu jest także wykonanie przez Katarzynę Grys pamiątkowego zdjęcia przed fontanną „Potop” – tak jak czynili to przed stu laty bydgoszczanie. Festiwalowe zdjęcie będzie utrzymane w klimacie retro, dlatego organizatorzy zachęcają publiczność, by przyjść na koncert w strojach z epoki. Mile widziane będą długie perły, boa, suknie z frędzlami, cygaretki i opaski na głowę.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści