[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W Fordonie trwa budowa kolejnego odcinka ciągu pieszo-rowerowego [ZDJĘCIA]

Dodano: 11.09.2022 | 17:37

Na zdjęciu: Od kilku dni trwają prace pomiędzy rondem przy "Biedronce" a istniejącym fragmentem infrastruktury w rejonie ulicy Palińskiego.

Fot. BB

W Fordonie trwa budowa kolejnego odcinka ciągu pieszo-rowerowego. Infrastruktura powstaje przy ulicy Andersa, przy odcinku linii tramwajowej.

Po budowie ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od Gieryna do Geodetów, drogowcy zlecili dobudowanie kolejnego fragmentu ciągu wzdłuż ulicy Andersa, pominiętego przy okazji budowy linii tramwajowej. Od kilku dni trwają prace pomiędzy rondem przy „Biedronce” (skrzyżowanie z łącznikiem do ulicy GOPR), a istniejącym fragmentem infrastruktury w rejonie ulicy Palińskiego.

Dobudowa brakującego fragmentu ciągu sprawi, że piesi i rowerzyści będą mogli bez przeszkód pokonać trasę wzdłuż ulicy Andersa od zajezdni Łoskoń do skrzyżowania z Kasztelańską. Dalszy odcinek – w kierunku przystanku Bajka – miał być realizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, jednak jedyna oferta na wykonanie inwestycji była znacznie wyższa od oczekiwań ZDMiKP. Drogowcy planują jednak kolejny przetarg.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
4 miesięcy temu

Ta droga rowerowa winna przebiegać do ul.Igrzyskowej.