Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jaka przyszłość Górnego Tarasu Fordonu? W sobotę Społeczny Spacer Badawczy

Dodano: 12.07.2023 | 13:00

Na zdjęciu: Tak wyglądają zapisy studium zagospodarowania dla obszaru Górek. Czy znajdą swoje odbicie w planie miejscowym?

Fot. Bydgoski Ruch Miejski

Rozpoczynają się prace nad trzema planami miejscowymi, które obejmą teren Górnego Tarasu Fordonu. Z tej okazji Bydgoski Ruch Miejski wraz z Radą Osiedla Nowy Fordon i Fordon na co dzień organizuje piąty już Społeczny Spacer Badawczy. Start w sobotę, 15 lipca o godzinie 11:00 z Rupniewskiego 10.

Miejska Pracownia Urbanistyczna przystąpiła do sporządzenia trzech miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego: „Fordon: Pod Skarpą – Grussa”, „Fordon: Górny Taras – Bieszczadzka” oraz „Fordon: Górny Taras – część centralna” w Bydgoszczy. Obejmują one obszar obejmujący m.in. Mariampol Górny czy zabudowania przy ulicy Grussa. Warto dodać, że MPU już 9 lat temu chciała sporządzić plany dla części tego obszaru, lecz inicjatywa nie została zrealizowana.

Wnioski do planów można składać:
– na piśmie na adres Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bydgoszczy, ul. Grudziądzka 9-15, 85-130 Bydgoszcz
– za pomocą poczty elektronicznej na adres sekretariat@mpu.bydgoszcz.pl
– za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej
– za pomocą formularza zamieszczonego w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie mpubydgoszcz.rbip.mojregion.info
– poprzez portal konsultacji przestrzennych pod adresem voxly.pl/bydgoszcz

Czas na zgłaszanie propozycji do ważnych dokumentów planistycznych mija już 28 lipca. Dlatego w tę sobotę (15 lipca) Bydgoski Ruch Miejski wraz z Radą Osiedla Nowy Fordon i Fordon na co dzień organizują Społeczny Spacer Badawczy (V) po „fordońskich górkach”.

Zapraszamy na spacer badawczy po „fordońskich górkach”. Wspólnie z mieszkańcami chcemy znaleźć odpowiedź na pytanie, czy powinny zostać terenem zielonym, czy oddanym pod zabudowę mieszkaniową i nowe drogi dojazdowe? Jakie jest Twoje zdanie? Przyjdź i opowiedz o tym. Na koniec przewidziana jest debata uczestników – informuje Bydgoski Ruch Miejski.

Spacer poprowadzi ekspertka ds. planowania przestrzennego (magister gospodarki przestrzennej i praktyk w zakresie planów miejscowych, zarządzania nieruchomościami i ich stanem prawnym). Będzie to zatem doskonała okazja na poszerzenie swojej wiedzy w tym zakresie oraz podjęcie merytorycznej dyskusji.


DOWIEDZ SIĘ, JAK WYGLĄDA SPACER: Społeczny Spacer Badawczy nad Kanałem Bydgoskim. Jakie będą wnioski? 


Społeczny Spacer Badawczy po Górkach Fordońskich rozpocznie się o godz. 11:00 przy siedzibie Rady Osiedla Nowy Fordon: Rupniewskiego 10, osiedle Przylesie (w razie niepogody dyskusja odbędzie się w siedzibie Rady). Wędrówka po Górnym Tarasie potrwa około dwie godziny. Po powrocie na Rupniewskiego 10, organizatorzy zaplanowali debatę w siedzibie rady osiedla (I piętro budynku), która jest zaplanowana do godziny 15:00.

Wydarzenie finansowane jest w ramach projektu Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych „Od zespołowej aktywności do zintegrowanej reprezentacji” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wraca Nowomazowiecka. Wnioski do ważnego planu trzeba złożyć w środku lata

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments