Bydgoszcz
20C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 20 • L 19
15C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaFordoniacy jeszcze poczekają na remont Pod Skarpą. ZDMiKP: Prace spowalnia pandemia
pod skarpą bydgoszcz
26.05.2021 | 18:31

Fordoniacy jeszcze poczekają na remont Pod Skarpą. ZDMiKP: Prace spowalnia pandemia

Na zdjęciu: Wąski odcinek ulicy Pod Skarpą

Fot. BB

Dokończenie remontu ulicy Pod Skarpą wraz z budową chodnika w pobliżu osiedla mieszkaniowego miało być jednym z ważniejszych zadań drogowców na 2021 rok. Rozpoczęcie zapowiadanej – także zapisami uchwały budżetowej – inwestycji może jednak przesunąć się na przyszły rok. 

W ostatnich latach ulica Pod Skarpą, będąca popularnym skrótem z Fordonu w kierunku Osielska i centrum Bydgoszczy, była remontowana etapami. Modernizację przeszły odcinki od Jasinieckiej do Zamczysko oraz od Sybiraków do Jasinieckiej; należy wspomnieć, że wymieniono także nawierzchnię na ulicy Zamczysko. Do wykonania pozostał jednak znajdujący się w złym stanie odcinek od ulicy Korfantego do stacji diagnostycznej. Prace w tym miejscu były już planowane na 2020 rok, lecz po analizie własności gruntów okazało się, że część ulicy znajduje się na terenach prywatnych. Konieczne było więc przygotowanie dokumentacji umożliwiającej minimalne przesunięcie tej ulicy na działki miejskie.
Modernizację ulicy Pod Skarpą – wraz z znajdującym się w równie złym stanie odcinkiem pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Zamczysko a granicą miasta z gminą Osielsko – wpisano do budżetu miasta na 2021 rok. Na inwestycję miały zostać przeznaczone środki z puli 12 milionów złotych na budowę i modernizację ulic oraz obsługę terenów inwestycyjnych. Sam remont miał być realizowany etapami „w zależności od możliwości finansowych” i zakończyć się w 2022 roku, ale pierwsze prace miały zacząć się w tym roku.

Plany zostały jednak zmienione po 29 stycznia, czyli po dniu zamknięcia Mostu Uniwersyteckiego. Drogowcy musieli zacząć poszukiwać środków na podparcie przeprawy i przygotowanie do jej naprawy – znaleźli je właśnie wśród 12 milionów na remonty i budowę dróg. Z budżetu na ten cel zabrano cztery miliony złotych. To sprawiło, że oczekiwana przebudowa Pod Skarpą stanęła pod znakiem zapytania.


CZYTAJ TAKŻE: Czy w Fordonie, na wniosek parafian, powstanie nowy przystanek?


Realizacji inwestycji bacznie przyglądają się mieszkańcy osiedla Pod Skarpą, na którym mieszka już kilkuset mieszkańców, a kolejni niebawem wprowadzą się do sukcesywnie oddawanych bloków. Liczyli oni nie tylko na wymianę zniszczonej nawierzchni, ale też na obiecywaną przez ZDMiKP budowę chodnika od skrzyżowania z ulicą Matki Teresy w kierunku ulicy Korfantego. Odpowiadając na sygnały od mieszkańców, zapytaliśmy drogowców, jaki jest aktualny status inwestycji.

Dla odcinka od ulicy Korfantego do Matki Teresy i od Matki Teresy do stacji diagnostycznej trwają prace projektowe. Niestety ze względu na pandemię – projektanci zgłaszali w trakcie prac (i ciągle zgłaszają) opóźnienia. Nie wykluczamy wydłużenia terminu, co może oznaczać początek robót budowlanych w przyszłym roku – informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
4 miesięcy temu

Co za bzdury i kolejne klamstwa zdmikp….sam działam w branży budowlanej i często mam kontakt z projektantami.Wszyscy normalnie pracują i pandemia nie ma dla nich znaczenia. Zdmikp klamie kolejny raz ponieważ mamy za chwile czerwiec a do dziś nie ogłosili przetargu na 1 pakiet remontów ulic.Podobnie robią juz tak od trzech lat- w efekcie z zapowiadanych co roku trzech pakietów realizują albo dwa, albo jak rok temu jeden plus okrojony drugi….

Nick
Nick
4 miesięcy temu

Jak zwykle, „pandemia” świetną wymówką dla każdej instytucji…

ForDon
ForDon
4 miesięcy temu

Widać gdzie władze miasta mają mieszkańców Fordonu. Tu w końcu nie chodzi o kilkuset mieszkańców Pod Skarpą tylko tysiące dojeżdżających tą drogą mieszkańców Nowego Fordonu! Ten prosty remont ma już 3 lata opóźnienia. Ta historia pokazuje także jak słabych radnych wybierają mieszkańcy Fordonu.

Powiązane treści