Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W piątek Fordońska znów z dwoma jezdniami, ale zmiany przy Bałtyckiej dopiero przed nami

Dodano: 07.12.2023 | 20:48

Na zdjęciu: Jutro (8 grudnia) południowa jezdnia Fordońskiej ma zostać przywrócona do ruchu.

Fot. ZDMiKP

Jutro (8 grudnia) po porannych godzinach szczytu nastąpi włączenie sygnalizacji na skrzyżowaniu Fordońskiej z Kazimierza Wielkiego i Łęczycką. Po testach przewiduje się otwarcie południowej jezdni ulicy Fordońskiej, co powinno ułatwić jazdę na trasie Fordon – Centrum. Nie oznacza to jednak końca prac czy zmian w ruchu.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podaje, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w piątek (8 grudnia) firma Trakcja SA odpowiedzialna za budowę mostów nad Brdą, udostępni do ruchu południową jezdnię ulicy Fordońskiej. – Po porannej godzinie szczytu, uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Fordońskiej i Kazimierza Wielkiego a także przy Fabrycznej. Pozytywne zakończenie tych prac pozwoli udostępnić południową jezdnię Fordońskiej oraz zlikwidować tymczasowe rondo przy Fabrycznej – zapowiada Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

AKTUALIZACJA: W piątek koło 11:00 ZDMiKP podał, że południowa jezdnia Fordońskiej zostanie otwarta po godzinie 12:00. Wtedy też włączona zostanie też sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z Kazimierza Wielkiego i Łęczycką. Następnie likwidowane będzie tymczasowe rondo przy ulicy Fabrycznej. – Zmiany będą wprowadzane etapowo i potrwają nawet kilka godzin – dodaje Okoński.

Co z rondem przy Bałtyckiej? Będzie ono funkcjonować jeszcze kilka dni, gdyż jak czytamy w komunikacie drogowców „w związku z zimowymi warunkami pogodowymi” montaż sygnalizacji przy tym skrzyżowaniu potrwa dłużej. Po udostępnieniu do ruchu części Fordońskiej oraz torowiska na Perłowej, wykonawca nadal będzie kontynuował prace przy mostach nad Brdą oraz jezdniach, chodnikach i drogach rowerowych. Przypomnijmy, że obecnie wciąż zamknięty jest stary most Kazimierza Wielkiego, a ruch pojazdów w obu kierunkach odbywa się nową przeprawą.

Jeszcze w grudniu wykonawca planuje też zlikwidować tymczasowe ronda na skrzyżowaniach Toruńskiej z Kaczyńskiego i Filmowej i Toruńskiej. W tych miejscach uruchomiona zostanie już sygnalizacja świetlna.

Od soboty, 9 grudnia nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej. Otwarte zostanie torowisko wzdłuż Perłowej, na które wrócą linie 4, 7 i 8. Z uwagi na awarie nasypu przy moście Pomorskim, wszystkie będą jeździć przez nowy most Kazimierza Wielkiego, podobnie jak „szóstka”. Perłową pojedzie również reaktywowana linia nr 11, która powraca w przedłużonym wydaniu – z Bielaw przez Wyżyny do Fordonu (pętla Niepodległości). Wprowadzenie jedenastki oznacza jednak ostre cięcie kursów na „siódemce”, która od poniedziałku będzie kursować wyłącznie w godzinach szczytu – CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
6 miesięcy temu

Dlaczego tramwaje jadące do centrum mają wybrzuszenie na szynach? Czy nie dało się tego toru jak należy zaprojektować i wykonać, czyli prosto? Jak długo jeszcze jako mieszkańcy miasta będziemy bombardowali dyletancką pracą bydgoskich drogowców?

Patryk
Patryk
6 miesięcy temu

dwiema jezdniami, nie dwoma

Biskup
Biskup
6 miesięcy temu

Ja bym zostawił tak, jak jest. Tam jest świetnie uspokojony ruch. Lepiej niż w strefie Czaskoskiego.

oBYWATEL
oBYWATEL
6 miesięcy temu

proponuje teraz zamknąć łęczycką do remontu 🙂

Robert
Robert
6 miesięcy temu

Sukces – ponad pół roku opóźnienia! Jest z czego się cieszyć!

Last edited 6 miesięcy temu by Robert
oBYWATEL
oBYWATEL
6 miesięcy temu

kiedy w końcu znikną te durne tymczasowe ronda , obtrąbione otwarcie a co skrzyżowanie rondo i wszędzie zwężenia do jednego pasa !!!

Robert
Robert
6 miesięcy temu

Przecież przy skrzyżowaniu Fordońskiej z Bałtycką była działająca sygnalizacja świetlna – nic nie zmieniło się w układzie dróg – więc skąd ten problem?