Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wyborczy bonus do BBO trafi na Piaski. To tam padł bydgoski rekord frekwencji

Dodano: 14.07.2020 | 14:19

Na zdjęciu: Dzięki wysokiej frekwencji w wyborach prezydenckich, mieszkańcy Piasków otrzymają dodatkowe 100 tysięcy złotych na realizacje projektów w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dodatkowe 100 tysięcy złotych w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego trafi na Piaski. Frekwencja na tym osiedlu wyniosła 76,77%.

Aby zachęcić mieszkańców do aktywności w budżecie obywatelskim, a zarazem do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich, kilka dni przed głosowaniem prezydent Rafał Bruski ogłosił, że zamierza przeznaczyć dodatkowe 100 tysięcy złotych na inwestycje z BBO na osiedlu, które podczas ponownego głosowania będzie mogło pochwalić się najlepszą frekwencją w Bydgoszczy.


CZYTAJ TAKŻE: Katastrofa samolotu w Bydgoszczy. Dwie osoby nie żyją


 Mamy tutaj symboliczny czek, który akurat w tym przypadku ma pokrycie. Chcemy promować obywatelską postawę. W podobne akcje włączają się pozostałe miasta Unii Metropolii Polskich. Prezydenta wybieramy raz na pięć lat, a im większa frekwencja, tym silniejszy mandat będzie miał prezydent – stwierdził Bruski.

We wtorek ratusz poinformował, że osiedlem z najwyższą frekwencją w drugiej turze wyborów prezydenckich były Piaski – do urn poszło 76,77% mieszkańców osiedla uprawnionych do głosowania. – Walka o rekord frekwencji w naszym mieście była jednak bardzo zacięta. Zaraz za nimi znalazła się Smukała – Opławiec – Janowo, trzecie miejsce przypadło mieszkańcom Górzyskowa – podkreśla biuro prasowe bydgoskiego magistratu.


TUTAJ ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁOWE DANE NA TEMAT FREKWENCJI I WYNIKÓW WYBORÓW PREZYDENCKICH W BYDGOSZCZY


Zgodnie z zapowiedzią prezydenta osiedle, które odnotuje najwyższą frekwencję otrzyma dodatkowe 100 tysięcy złotych na zadania w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. To oznacza, że w przyszłorocznym budżecie miasta Rafał Bruski zwróci się do radnych o ujęcie dodatkowych zadań na Piaskach w wysokości 100 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że nabór wniosków do tegorocznej edycji BBO kończy się już jutro (15 lipca). Szczegóły dotyczące zgłaszania projektów znajdziecie TUTAJ.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments