Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIGmina Osielsko ukarała Corimp za problemy z wywozem śmieci. Operator ma zapłacić 80 tysięcy złotych
śmieci_wywóz_odpady_bydgoszcz_SF
20.04.2020 | 14:14

Gmina Osielsko ukarała Corimp za problemy z wywozem śmieci. Operator ma zapłacić 80 tysięcy złotych

Na zdjęciu: Mieszkańcy Osielska na początku roku wystosowali wiele skarg dotyczących problemów z odbiorem odpadów przez Corimp.

Fot. Szymon Fiałkowski

Gmina Osielsko nałożyła na spółkę Corimp prawie 80 tysięcy złotych kary umownej. To efekt problemów z odbiorem odpadów, z jakimi na początku tego roku zmagał się operator.

W styczniu mieszkańcy gminy Osielsko skarżyli się na trudności związane z odbiorem opadów komunalnych. Od początku roku operatorem na terenie samorządu została firma Corimp, która wygrała gminny przetarg. Osielszczanie podkreślali, że firma nie wywiązuje się ze swoich obowiązków i nie odbiera śmieci w wyznaczonych terminach. Z uwagi na to, że problem powtórzył się także w pierwszych dniach lutego, wójt Wojciech Sypniewski obiecał naliczyć Corimpowi kary za niewywiązanie się z umowy.

Podczas ostatniej sesji rady gminy Sypniewski powrócił do tematu sankcji. Jak poinformował, z uwagi na to, że wszyscy mieszkańcy odczuli niewłaściwą jakość usług, operator będzie musiał zapłacić karę umowną w wysokości 78 tysięcy złotych. Obecnie sytuacja z odbiorem śmieci wygląda już znacznie lepiej – skargi na działania Corimpu zdarzają się sporadycznie.

Warto wiedzieć, że w tej chwili z trudnościami z wywozem odpadów zmagają się mieszkańcy kilku bydgoskich osiedli, które od 1 kwietnia są obsługiwane przez spółkę Komunalnik. Zarzuty wobec nowego operatora dotyczą przede wszystkim częstotliwości odbioru śmieci – firmy odbierające odpady, poza harmonogramem zbiorczym, ustalają bezpośrednio z zarządcami nieruchomości dodatkowe daty wywozu. – Z analizy harmonogramów zbiorczych i indywidualnych wynika, że jest tam przepaść pomiędzy częstotliwością wywozów – mówił w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL wiceprezydent Bydgoszczy Michał Sztybel. Władze miasta nadal prowadzą audyt działań, będący podstawą do kary finansowej dla Komunalnika.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści