Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ogłoszono przetarg na utwardzenie dwóch ulic. To zaległości z poprzedniej edycji wieloletniego programu

Dodano: 25.11.2023 | 17:17

Na zdjęciu: Gradowa i Gościeradzka to ulice od lat czekające na utwardzenie.

Fot. BB/zdj. ilustracyjne

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na utwardzenie dwóch ulic. To zaległości z poprzedniej edycji wieloletniego programu.

Od kilku miesięcy w Bydgoszczy obowiązuje nowy wieloletni program utwardzania dróg gruntowych. Zgodnie z jego zapisami, podstawowym materiałem służącym likwidacji wieloletnich zaniedbań będą ażury bądź ekokostka: ZDMiKP chce bowiem przyspieszyć prace na osiedlach, mając też na uwadze fakt, że poprzednia edycja wieloletniego programu de facto nadal się nie zakończyła.

W ramach programu zlecono bowiem przygotowanie koncepcji całkowitej przebudowy (w tzw. pełnej kostce) 16 ulic. Spośród nich do wykonania pozostało jeszcze dziewięć z nich. W najbliższym czasie prace mają rozpocząć się na ulicach Koguciej na Osowej Górze i Bortnowskiego w Fordonie (czytaj więcej); teraz drogowcy ogłosili przetarg w trybie „projektuj i buduj” na utwardzenie kolejnych dwóch dróg: Gościeradzkiej na Piaskach i Gradowej na Czyżkówku. W przypadku tej pierwszej drogowcy poszukiwali już wykonawcy, lecz przetarg musiał zostać unieważniony z powodu braku środków.

Jak czytamy w dokumentacji przetargu, czas na wykonanie projektu i realizację prac budowlanych na Piaskach i Czyżkówku wynosi 15 miesięcy. Przy ocenie ofert istotne będą dwa czynniki: cena (60% wagi) i długość gwarancji (40%). Propozycje mamy poznać na początku grudnia; zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji.

Dodajmy, że nadrabianie zaległości potrwa jeszcze wiele miesięcy. Zgodnie z planem ZDMiKP, Za dwa lata twardą nawierzchnię zyskają w końcu Krynicka, Kudowska (Smukała/Opławiec), Podhalańska (Szwederowo) i Podleśna na Glinkach, a w 2026 Pszczelna na Miedzyniu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kriszna
kriszna
4 miesięcy temu

Kurcze wymienicie w koncu nawierzchnie na wyjezdzie z fordonu do Jaruzyna?? Gmina Dobrcz zrobila piekna nawierzchnie oraz droge dla rowerow a na terenie Bydgoszczy oczywiscie gowno

Marek
Marek
4 miesięcy temu

Gdzie mozna składać skargi albo jakies „reklamacje” odnośnie tego jak wykonana zostala droga? Panowie robotnicy zamiast skupiac sie na pracy woleli siorbac piwko, a w efekcie na naszej drodze srednio co 150m porobiły sie doły które po LEKKIM deszczu sa zalane do poziomu kostek, no nie da sie normalnie chodzic. Czlowiek musi po płotach przelazic zeby sie nie zamoczyc. Poza tym dlaczego nagle w trakcie trwania tego calego projektu doszlo do zmiany z tych beznadziejnych azurow na kostke? Nasza ulica zrobiona dwa lata temu (ktora tak przy okazji jest glownym i najczesciej uzywanym przejazdem przez osiedle) jest wylozona azurem, a… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
4 miesięcy temu

Utwardzanie następnych dróg. A co z ulicą Gersona na Górzyskowie. Kilka lat temu zrobiono połowę, a co z drugą częścią. Kilkukrotnie zwyciężała w programie BBO a tu nic. Czy osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy robiąc remont domu malują tylko dwie ściany. Resztę później ?.

Roman
Roman
3 miesięcy temu

Obawiam się, że i tym razem nie uda się wyłonić wykonawcy do zrobienia ul. Gościeradzkiej – kilkukrotnie zmieniano termin na składanie ofert – obecnie na koniec grudnia 2023, nie ma chętnych do roboty, za mały budżet i to pomimo skrócenia prac na ul. Gościerdzkiej.