Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Czy gruntówki na Osowej Górze będą utwardzone jeszcze w tym roku?

Dodano: 31.10.2023 | 14:58

Na zdjęciu: W tym roku ZDMiKP obiecał utwardzić nawierzchnią przepuszczalną siedem dróg gruntowych - głównie na Osowej Górze.

Fot. BB

W tym roku ZDMiKP obiecał utwardzić siedem dróg gruntowych – głównie na Osowej Górze. Czy prace ruszą w listopadzie bądź grudniu?

Po wiosennej zmianie kryteriów utwardzania, przemiana piaszczystych ulic na bydgoskich osiedlach miała w końcu przyspieszyć. W sierpniu Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przekazał harmonogram zadań na ten rok i następne lata. Wedle niego, jeszcze w tym roku utwardzone miały zostać te ulice: Gołębia na Górzyskowie (od Żwirki i Wigury w kierunku WZL2), Sępia, Mewia, Kotwicowa, Pokładowa i Indycza (Osowa Góra) oraz Wodna na Flisach. Wszystkie z nich zostaną wyłożone nawierzchnią przepuszczalną ażurową.

Do końca 2023 roku zostały dwa miesiące, a informacji o pracach na wyżej wymienionych ulicach nie ma. Spytaliśmy o to zarząd dróg, lecz doczekaliśmy się jedynie wyjaśnienia sytuacji z Gołębią. – Chcemy poczekać z utwardzeniem. Na Górzyskowie wodociągi rozkopały kilka ważnych ulic, a także trwa budowa Aldi. Nie chcemy więc wprowadzać kolejnych utrudnień i zamykać ulic – odpowiedział Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP. Utwardzanie Gołębiej ma jednak rozpocząć się po zakończeniu budowy kanalizacji deszczowej i prac przy budowie marketu.

Co z pozostałymi? Tydzień temu na sesji rady miasta spytał o to Szymon Róg. Odpowiedzi udzielił zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz. – Trwają negocjacje z wykonawcą pozostałych prac. Możemy rozszerzyć zakres jego zamówienia – podkreślił. Dodajmy, że w tym roku za utwardzenie fragmentów ulic Szamarzewskiego, Baranowskiego, Piaski i Charzykowskiej oraz całych ulic Janowieckiej, Kętrzyńskiej, Ciechocińskiej i Żeromskiego odpowiadała spółka BPRD, która zaangażowała do nich podwykonawców (m.in. Brukop).

Dodajmy, że w przygotowaniu są także prace na ulicach ujętych w poprzedniej edycji programu – Bortnowskiego i Koguciej. Obecnie trwa projektowanie inwestycji. ZDMiKP kompletuje też materiały do ogłoszenia przetargu na utwardzenie Gościeradzkiej na Piaskach i Gradowej na Czyżkówku. W przypadku ulic Pszczelnej i Podleśnej trwa procedura odbiorowa dokumentacji. Wiceprezydent Kozłowicz dodał jednak, że w przypadku Pszczelnej konieczny będzie wykup gruntów. To oznacza, że budowa nastąpi dopiero za dwa lata. Wcześniej wystartują prace na Podleśnej oraz Krynickiej i Kudowskiej (Smukała/Opławiec) i Podhalańskiej (Szwederowo).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments