Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
62% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 17 • L 14
13C
Wt
13C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
17C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIHarcerski Złaz i rocznicowe obchody
Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP (Copy)
07.08.2016 | 20:59

Harcerski Złaz i rocznicowe obchody

Jan Wierzejewski w dniu 8 sierpnia 1917 r. założył w Bydgoszczy pierwszą drużynę skautów im. Stanisława Staszica i szkolił skautów do walki z zaborcą.

Na zdjęciu: Harcerze seniorzy spotkają się na 2. Złazie Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP.

Fot. materiały organizatora

Przy kościele Świętej Trójcy druh Jan Wierzejewski założył drużynę skautową. W 99 lat od tamtego wydarzenia, 8 sierpnia 2016 roku, w samo południe przed kościołem Świętej Trójcy odbędzie się apel powitalny, złożone zostaną: raport harcerski oraz wieńce i wiązanki kwiatów przy tablicy upamiętniającej założenie pierwszej drużyny.

W taki właśnie sposób rozpoczną się w Bydgoszczy uroczystości związane z 50. rocznicą nadania Chorągwi Bydgoskiej imienia Mikołaja Kopernika. W święcie  harcerstwa na Kujawach i Pomorzu wezmą udział również harcerze seniorzy, którzy spotkają się na 2. Złazie Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP. Uczestnicy złazu odwiedzą Harcerski Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Hufca ZHP Tuchola w Białej i Harcerski Ośrodek Obozowy „Pólko” Hufca ZHP Bydgoszcz-Miasto.

Integracja i aktywizacja środowiska seniorów ZHP województwa kujawsko-pomorskiego, wymiana doświadczeń w kręgach seniorów Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP, ukazanie piękna Kujaw i Pomorza, miasta-siedziby chorągwi ale też zapoznanie uczestników Złazu z historią harcerstwa ziemi bydgoskiej, promocja i budowanie tradycji harcerstwa Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP, oraz prezentacja zadań kampanii chorągwianej pod hasłem „Mikołaj Kopernik – nasz bohater” w 50. rocznicę nadania Chorągwi Bydgoskiej imienia wybitnego polskiego astronoma – to główne cele jakie przyświecać będą organizatorom i uczestnikom harcerskiego święta. Organizatorzy przedstawią również dorobek oraz różne formy działalności kręgów seniorów z hufców Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP.

 

 


Powiązane treści