Bydgoszcz
-1C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H -1 • L -1
7C
Wt
5C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportHMŚ w Birmingham: Startowali bydgoszczanie
Marcin Lewandowski, lekkoatletyka - ST
03.03.2018 | 20:39

HMŚ w Birmingham: Startowali bydgoszczanie

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski awansował z czasem do finału biegu na 1500 metrów.

Fot. archiwum

W Birmingham odbywają się halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce. W sobotę startowali bydgoszczanie.

Lewandowski musiał czekać aż do ostatniego biegu na wiadomość o awansie. Startujący na 1500 metrów Polak dał się zablokować rywalom w swoim biegu i finiszował jako czwarty, zwalniając na ostatnich metrach. Wynik 3:40.78 pozwolił jednak awansować z czasem do finału, gdyż drugi i trzeci bieg eliminacyjny były wolniejsze.

Niedzielny finał z udziałem Lewandowskiego zaplanowano na godzinę 17:12. Wcześniej – o godz. 16:00 – rozpocznie się konkurs skoku o tyczce z Pawłem Wojciechowskim.

Na 60 metrów startował w sobotę inny zawodnik Zawiszy – Remigiusz Olszewski. W biegach kwalifikacyjnych zanotował ósmy czas (6,65), będąc drugim zawodnikiem swojej eliminacji. W półfinałach awans należał do dwóch najlepszych z każdego biegu oraz dwóch pozostałych z najlepszymi czasami. Zawodnik Zawiszy w swoim biegu był piąty z identycznym czasem jak w eliminacjach i pożegnał się z rywalizacją.


Powiązane treści