Bydgoszcz
14C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 15 • L 14
17C
Sr
15C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeHobby Center Moby Dick. Nie powstało, ale oferuje powierzchnie handlowe!
16.02.2016 | 09:32

Hobby Center Moby Dick. Nie powstało, ale oferuje powierzchnie handlowe!

Hobby Center Moby Dick miał być sklepem jedynym takim w Polsce...

Na zdjęciu: Takie były wizje...

Fot. archiwum

Pomysł stworzenia w Bydgoszczy Centrum handlowego dla hobbystów powstał w 2010 roku. Rok później przy ul. Fabrycznej miał stanąć pierwszy taki kompleks w Polsce – zapowiadał inwestor. Czy ktoś pamięta jeszcze o tym projekcie i wie, dlaczego się nie ziścił?

Hobby Center Moby Dick – bo tak miało się nazywać centrum – planowano usytuować po przeciwnej stronie Galerii Pomorskiej. Miał to być nietypowy market, w którym towary dla siebie znaleźliby hobbyści najróżniejszych branż. Byłyby stoiska wędkarskie, filatelistyczne, numizmatyczne, żeglarskie, modelarskie, militarne, dla plastyków albo z ekskluzywnymi materiałami piśmienniczymi, ale też przychodnia weterynaryjna lub salon piękności dla zwierząt. Bo w tym sklepie chodzić miało nie tylko o kupowania i sprzedaż. Hobby Center Moby Dick miał stać się platformą do wymiany doświadczeń, spotkań ludzi z pasją.

Hobbyści mieli mieć do dyspozycji powierzchnię ok. 3,5 tys. m kw. na trzech kondygnacjach. Kompleks powstać miał między ul. Fabryczną a ul. Szajnochy, po tej samej stronie, gdzie znajduje się market Obi.

Inwestorem Hobby Center Moby Dick była firma Hobby z Kobylarni – jeden z największych w Polsce producentów karmy dla zwierząt i importerów akcesoriów dla nich.

W internecie można trafić na informację, a to że obiekt został wybudowany, tylko nie wiadomo kiedy powita pierwszych klientów, bo inwestycja  została wstrzymana z uwagi na zbyt małe zainteresowanie ze strony najemców – informowała w 2011 roku Sara Matuszewska, przedstawiciel inwestora, a to, że sklep nie powstanie, gdyż  inwestor prawdopodobnie skalkulował, że taka inwestycja się  u nas nie opłaca, a i konkurencja nie zasypia gruszek w popiele.

Tak czy inaczej, ciągle aktualna jest strona internetowa Hobby Center Moby Dick – napisana w czasie teraźniejszym np. „Pierwszy tego typu obiekt powstający w Bydgoszczy jest zlokalizowany przy ul. Fabrycznej”, czy „Do dyspozycji klienta przeznaczony jest parking na około 70 pojazdów”. Ba, jeżeli ktoś jest zainteresowany wynajęciem powierzchni handlowej w tym obiekcie, powinien skontaktować się z…

Zadzwoniliśmy. Mężczyzna o bardzo niskim głosie powiedział: – Oj, to temat nieaktualny zupełnie jeszcze. Tego obiektu w ogóle jeszcze nie ma. Nie podjęta została jego realizacja. Pojawiły się inne plany. Nie ma tego budynku.


Podobne wpisy

Powiązane treści