Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ulica w Starym Fordonie zostanie utwardzona. Niebawem przetarg na budowę

Dodano: 10.03.2018 | 21:17
drogi gruntowe Bydgoszcz

Trwają prace nad aktualizacją dokumentacji przetargowej.

Na zdjęciu: Stan ulicy Celnej skłonił mieszkańców do zgłoszenia wniosku o jej utwardzenie w ramach BBO.

Fot. BB

Projekt utwardzenia ulicy Celnej w Starym Fordonie uzyskał drugi wynik pod względem liczby głosów w ubiegłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Rada Osiedla Stary Fordon zapytała ZDMiKP, kiedy można się spodziewać realizacji inwestycji. 

Celna to niespełna 200-metrowa nieutwardzona droga, łącząca ulicę Cechową z ulicą Wyzwolenia. Jest ona położona tuż przy budynku Szkoły Podstawowej nr 4. Przeprawienie się przez gruntówkę – czy to pieszo, czy samochodem – jest dla mieszkańców dużym wyzwaniem. W trosce o bezpieczeństwo dzieci stworzyli oni projekt przebudowy ulicy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki aktywnej promocji (projekt miał własny fanpage na Facebooku i był wspierany przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu) uzyskał on aż 1124 głosy, co było drugim wynikiem w Bydgoszczy.


ZOBACZ MAPĘ STACJI ROWERU MIEJSKIEGO W FORDONIE! SYSTEM RUSZA JUŻ W MARCU


Zwycięska inicjatywa ma pochłonąć całą kwotę BBO przeznaczoną na Stary Fordon – 478 257 złotych. Rada Osiedla Stary Fordon postanowiła zapytać Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej o to, kiedy można spodziewać się realizacji inwestycji. W odpowiedzi na pismo rady p. o. zastępcy dyrektora ds. inwestycji drogowych Maciej Gust odpowiedział, że ZDMiKP posiada decyzję o zezwoleniu na realizacje inwestycji z 2011 roku oraz projekt utwardzenia ulicy. Jak napisał Gust, aktualnie trwają prace nad jego aktualizacją do obowiązujących norm. Przetarg, który wyłoni wykonawcę prac budowlanych ma zostać ogłoszony jeszcze w tym miesiącu – jeżeli procedura przebiegnie pomyślnie, Celna zostanie utwardzona trzy miesiące po podpisaniu umowy z wykonawcą.

W tym roku ma rozpocząć się także oczekiwana od wielu lat rewitalizacja Starego Fordonu. W styczniu wydano decyzję środowiskową dla inwestycji, której pierwszy etap obejmuje remont ulicy Bydgoskiej i przyległych uliczek. Roboty, zgodnie z zapewnieniem ZDMiKP, zaczną się po czerwcowym Święcie Starego Fordonu. W grudniu 2017 roku rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs na zagospodarowanie płyty Rynku – najlepszy projekt będzie jednak poddany korekcie – oraz na mural, który ozdobi ścianę więzienia.

STARY FORDON Z LOTU PTAKA – ZOBACZ ZDJĘCIA!