Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jakie inwestycje zostaną zrealizowane w Bydgoszczy? Plany na 2023 rok

Dodano: 28.12.2022 | 18:00

Na zdjęciu: Planowane inwestycje na 2023 rok.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Na 2023 rok zaplanowano wiele inwestycji związanych ze zdrowiem, pomocą społeczną i opieką wychowawczą. Miasto przeznaczyło na ten cel ok. 18 mln zł. Zrealizowane zostaną również modernizacje i budowy.

Na budowę Centrum Pomocy dla Bezdomnych przy ul. Kaplicznej przeznaczono 10 mln zł. Ma się składać z czterech energooszczędnych budynków, w których znajdą się m.in. noclegownia, schronisko dla kobiet, schronisko dla mężczyzn i budynek administracyjno-techniczny wraz z kuchnią. Na realizację tej inwestycji miasto uzyskało dofinansowanie w wysokości 3,5 mln zł ze środków centralnych. Nowy budynek zastąpi dotychczasowe schronisko dla kobiet i mężczyzn, które od lat funkcjonują przy ul. Polanka i ul. Fordońskiej.

Zmodernizowany zostanie również gmach Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ul. Traugutta na Szwederowie. Budynek zostanie dostosowany do funkcjonowania dwóch mniejszych placówek zgodnie z nowymi przepisami, według których nie powinny one posiadać oddziałów większych niż 14-osobowe. Wartość inwestycji wynosi ok. 8 mln zł.

W połowie przyszłego roku ma zostać otwarte Bydgoskie Centrum Seniora przy ul. Dworcowej 3. Osoby starsze będą mogły tam załatwiać sprawy urzędowe oraz brać udział w spotkaniach, szkoleniach i warsztatach. Koszt całej inwestycji to 2 mln zł.

Zmodernizowane zostaną również domy pomocy społecznej. Prace będą realizowane w budynkach przy ul. Łomżyńskiej na Wyżynach i ul. Czerkaskiej na Leśnym.

Zostało też zabezpieczonych 23,4 mln zł na dokapitalizowanie Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Zostaną wybudowane m.in. 3 budynki wielorodzinne u zbiegu ul. Zygmunta Augusta i Rycerskiej. Zmodernizowane zostaną również mieszkania znajdujące się w m.in. starych kamienicach i przeznaczono na ten cel 5,3 mln zł. Przebudowane będą też dawne hotele robotnicze na Kapuściskach.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments