Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacja BydgoszczITD na Szubińskiej i Tatrzańskim. Pod lupę wzięto autobusy komunikacji miejskiej [ZDJĘCIA]
11.08.2023 | 22:14

ITD na Szubińskiej i Tatrzańskim. Pod lupę wzięto autobusy komunikacji miejskiej [ZDJĘCIA]

Zdjęcia:

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego wzięli pod lupę stan pojazdów w bydgoskiej komunikacji miejskiej. – To działania nakierowane na szczegółową kontrolę autobusów wykonujących przewozy regionalne na terenie miasta oraz gmin ościennych – mówią inspektorzy.

To była dwudniowa akcja przeprowadzona przez inspektorów WITD. Najpierw, bo w środę (9 sierpnia) pod ich lupę poszły autobusy komunikacji miejskiej w Toruniu, natomiast w czwartek (10.08), swoje działania przeprowadzili w Bydgoszczy, gdzie najpierw kontrolowali pojazdy w pobliżu pętli Błonie (na specjalistycznej wadze przy Szubińskiej), a po południu przenieśli się w pobliże pętli na osiedlu Tatrzańskim.

 

– Typowanie do kontroli autobusy kierowane były na punkty kontrolne, gdzie znajdowała się Mobilna Linia Diagnostyczna, na której szczegółowo weryfikowano stan techniczny pojazdów – opisują inspektorzy i wyliczają: – Sprawdzano m.in. układy hamulcowe, kierownicze, zawieszenia pojazdów, mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Do kontroli wzięto w sumie pięćdziesiąt autobusów przewoźników realizujących przewozy regularne. Dobra informacja z ITD jest taka, że w pojazdach nie ujawniono usterek technicznych, które skutkowałyby zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych bądź wycofaniem pojazdów z ruchu drogowego. Wiadomo także, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

ITD tego typu działania będzie powtarzać. – Wpisały się one już w cykliczne kontrole prowadzone przez kujawsko-pomorską ITD, które realnie poprawiają bezpieczeństwo na drogach naszego województwa – kończą.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments