Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

IV liga 2022/2023: Sparta Brodnica

Dodano: 05.08.2022 | 13:06

Na zdjęciu: Sparta Brodnica przystępuje wzmocniona do nowego sezonu.

Fot. Szymon Fiałkowski

Ostatnie sezony przebiegają w Brodnicy bardzo spokojnie. Sparta nie włącza się do walki o awans, ale w żadnym razie nie bywa zagrożona spadkiem. Przed tym sezonem brodniczanie mogą mieć jednak nadzieję na nieco lepszy rezultat.

Latem Sparta dokonała kilku wzmocnień. Z Lecha Rypin pozyskano Radosława Rybkę i Pawła Lewandowskiego, a ze Startu Pruszcz – Olafa Wójtowicza. Ten ostatni w Starcie sprawiał dobre wrażenie, więc warto przyglądać się, jak będzie spisywał się w mocniejszym zespole. Ponadto, z Jezioraka Iława przyszedł Patryk Czarnota, który ma za sobą grę w III lidze. Do bramki Sparty wraca Mateusz Wiśniewski, który ostatnio grał w Stali Grudziądz.


ZOBACZ: SKŁADY WSZYSTKICH DRUŻYN IV LIGI


– Kadra jest trochę zmieniona, więc nasza drużyna będzie niewiadomą. W sparingach zespół się zgrywał. Chcemy się rozwijać, grać coraz lepiej – mówi trener Tomasz Paczkowski.

IV liga kujawsko-pomorska: Składy drużynSparta Brodnica
Bramkarze: Aleksander Matuszewski, Mateusz Wiśniewski,
Obrońcy: Damian Argalski, Łukasz Ciechowski, Kamil Czyżniewski, Kacper Dzwonkowski, Daniel Łazicki,
Pomocnicy: Radosław Gajkowski, Grzegorz Domżalski, Dmytro Martyniuk, Krystian Janczak, Patryk Karczewski, Marcin Rupiński, Mateusz Wesołowski, Mateusz Piasecki, Bogusz Wiśniewski, Radosław Rybka, Paweł Lewandowski, Patryk Czarnota
Napastnicy: Bartosz Kaczyński, Mariusz Rutkowski, Olaf Wójtowicz, Maciej Tuptyński, Arkadiusz Kozłowski,

Trener: Tomasz Paczkowski (od lipca 2021)

Przybyli: Olaf Wójtowicz (Start Pruszcz), Patryk Czarnota (Jeziorak Iława), Radosław Rybka, Paweł Lewandowski (obaj Lech Rypin), Mateusz Wiśniewski (Stal Grudziądz), Daniel Łazicki (Gol Brodnica), Bogusz Wiśniewski (Pomorzanin Toruń)

Ubyli: Kamil Piskorski (Elana Toruń), Kamil Dziwulski (Orlęta Aleksandrów Kujawski), Dominik Wasiak (Mławianka Mława), Patryk Karczewski (LZS Świedziebnia), Dawid Bocian (Chełminianka Chełmno)

Ostatnich pięć sezonów
2017/2018 – 5. miejsce (IV liga)
2018/2019 – 3. miejsce (IV liga)
2019/2020 – 6. miejsce (IV liga)
2020/2021 – 12. miejsce (IV liga)
2021/2022 – 7. miejsce (IV liga)

Rejestracja zawodników w klubach z lig regionalnych najczęściej trwa do ostatnich chwil. W związku z tym składy i listy transferów będą aktualizowane również w najbliższych dniach.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments