Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 11km/h W
H 4 • L 3
3C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaJedna firma chce być operatorem bydgoskiego roweru miejskiego. Start nowego sezonu – 1 marca
bydgoski rower aglomeracyjny
27.01.2021 | 11:54

Jedna firma chce być operatorem bydgoskiego roweru miejskiego. Start nowego sezonu – 1 marca

Na zdjęciu: Do przetargu na obsługę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego stanęła jedna firma - Homeport Polska.

Fot. BB

Jedna firma – Homeport Polska z Warszawy – złożyła ofertę w przetargu obsługę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego w 2021 roku. Jej oczekiwania finansowe są niższe od budżetu zakładanego przez ZDMiKP na to zadanie.

Pomimo znacznego spadku zainteresowania korzystaniem z rowerów miejskich – spowodowanym nie tylko epidemią koronawirusa, ale też szeregiem innych czynników, widocznych już podczas ubiegłych sezonów – Bydgoszcz chce utrzymać funkcjonowanie systemu. Umowa na świadczenie usługi będzie obowiązywała jednak tylko na rok 2021 i ma się opierać na istniejących stacjach. 22 grudnia drogowcy ogłosili stosowny przetarg.

Jak czytamy w opisie przedmiotu zamówienia, ZDMiKP zapewni nowemu operatorowi 467 sztuk rowerów, z czego 397 jest kompletnych, a 70 wymaga doposażenia, m.in. w koszyki, dzwonki, lampki czy siodełka. System ma funkcjonować na istniejących 53 miejskich stacjach – w przypadku stacji sponsorskich, zlokalizowanych przy Atosie, Ikei i Galerii Pomorskiej ich ewentualne ponowne przyłączenie w 2021 roku będzie zależało od uzgodnień wykonawcy i ich właścicieli.

Kryteriami oceny ofert w postępowaniu są: cena (60%) i czas naprawy roweru (40%). Warto dodać, że oferowany czas naprawy nie może być dłuższy niż 11 godzin, a maksymalną liczbę punktów w tej kategorii uzyska firma, która zaproponuje wykonanie naprawy w 7 godzin. W środę, 27 stycznia mijał termin składania ofert.

Jedyną ofertę złożyła firma Homeport Polska Sp. zo.o z Warszawy, która oszacowała wartość usługi na kwotę 1,28 mln zł. Zamawiający (ZDMiKP) zamierzał przeznaczyć na to zadanie prawie 1,49 mln zł – poinformował zarząd dróg. Złożona oferta jest obecnie sprawdzana pod kątem formalnym. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, ZDMiKP podpisze umowę z wykonawcą w lutym – nowy operator ma uruchomić system już 1 marca.

Firma Homeport współpracowała z dotychczasowym operatorem BRA, czyli firmą BikeU. Ostatnio zajmowała się ona systemem roweru miejskiego w Bielsku-Białej, a także wystartowała w przetargu na obsługę Łódzkiego Roweru Publicznego, w którym złożyła najkorzystniejszą ofertę.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści