Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany w Galerii Fordon. Znamy datę otwarcia sklepu sieci Jysk

Dodano: 25.03.2022 | 13:22

Na zdjęciu: Tej wiosny w Galerii Fordon zostanie otwarta siłownia CityFit i sklep Jysk.

Fot. BB

W Galerii Fordon trwa adaptacja powierzchni na potrzeby nowych najemców – sieci Jysk i siłowni CityFit. Zarówno sklep z akcesoriami domowymi, jak i klub fitness mają być otwarte wiosną: na razie udało się nam dowiedzieć, kiedy konkretnie ma zostać otwarty Jysk Bydgoszcz.

Od wiosny 2021 roku zarządcą Galerii Fordon jest Keen Property Management. Wówczas zapowiedziała wzbogacenie oferty i wprowadzenie znanych marek do obiektu przy ulicy Skarżyńskiego. W grudniu oficjalnie poinformowano, że najemcą powierzchni na poziomie -1 (wcześniej mieściło się tam centrum chińskie) została międzynarodowa sieć sklepów z akcesoriami domowymi Jysk. Keen Property podało, że podpisała ona aż 16-letnią umowę z galerią.

Jysk Galeria Fordon – kiedy otwarcie?

Zgodnie z grudniowym komunikatem, Jysk w Galerii Fordon miał zostać otwarty wiosną 2022 roku. Od kilkunastu tygodni w lokalu trwają już prace remontowe. Mieszkańcy Fordonu dopytują, kiedy dokładnie wystartuje Jysk – postanowiliśmy o to zapytać samą firmę.

Jak przekazała MetropoliaBydgoska.PL Sylwia Filimon, kierowniczka ds. komunikacji Jysk Polska, otwarcie sklepu w Galerii Fordon – jeśli wszystkie prace przebiegną zgodnie z założeniami – planowane jest na 1 czerwca 2022 roku. Jak informowała wcześniej spółka Keen Property Management, Jysk w Galerii Fordon będzie trzecim w aglomeracji bydgoskiej sklepem, ale jedynym w tzw. koncepcie XL. Co oznacza „koncept XL”?

Sklep w formacie XL różni się od zwykłego sklepu Jysk tym, że posiada większą powierzchnię, dzięki której klienci mają dostęp do szerszej oferty. Mogą bezpośrednio testować dużą liczbę produktów i inspirować się względem urządzania przestrzeni we własnych domach – wyjaśnia Filimon.

W Galerii Fordon trwają też prace przy adaptacji pomieszczeń, w których mieścił się klub Cross i Fitness Fordon na potrzeby nowego najemcy, czyli siłowni CityFit. Na około 900 mkw. powierzchni ma powstać koncept – CityFit Blue. W jego ramach mają działać mniejsze kluby, przystosowane do funkcjonowania zarówno jako lokale własne, jak i w modelu franczyzowym. Keen Property informowało, że CityFit Fordon ma być otwarty wiosną – sieć klubów fitness nie odpowiedziała jednak na nasze zapytanie o konkretny termin uruchomienia siłowni.

Action Bydgoszcz. Co z otwarciem sklepu w Fordonie?

W komunikacie o przejęciu Galerii Fordon, Keen Property Management informowało, że wśród nowych najemców centrum handlowego mają znaleźć się także sieć sklepów zoologicznych MaxiZoo oraz Action. Action to holenderska sieć dyskontów, oferująca artykuły codziennego użytku oraz produkty sezonowe w atrakcyjnych cenach. Klienci znajdą tu m.in. artykuły higieny osobistej, środki czystości, odzież, zabawki oraz artykuły gospodarstwa domowego, wyposażenia wnętrz i dla zwierząt, a także przekąski i napoje.

Tuż przed ubiegłorocznymi świętami Bożego Narodzenia Action otworzył swój sklep w Bydgoszczy – konkretnie w Galerii Pomorskiej. Pierwszy w Bydgoszczy punkt holenderskiej sieci cieszył się sporym zainteresowaniem klientów; teraz dopytują oni o to, kiedy nastąpi zapowiadanie otwarcie Action w Galerii Fordon. Na razie trudno jednak o konkretne informacje w tej sprawie.

Biorąc pod uwagę nasze plany rozwoju traktujemy Bydgoszcz bardzo poważnie i precyzyjnie analizujemy możliwości uruchomienia kolejnego sklepu Action. W tej chwili nie mamy jeszcze konkretnych informacji o lokalizacji oraz terminach – przekazuje reprezentujący sieć Bartosz Lewicki.

Galeria Fordon. Co z kolejnymi najemcami?

Keen Property w swoim komunikatach prasowych nie ukrywało, że zamierza poszerzyć ofertę Galerii Fordon o nowe sklepy. – Wierzymy, że wprowadzone przez nas modernizacje wpłyną pozytywnie na postrzeganie galerii przez mieszkańców Bydgoszczy – przekonywał Richard Keen, prezes KPM. W grudniu dodawał on, że aktualnie w Galerii Fordon działają jeszcze sklepy ze stosunkowo ograniczoną ofertą, ale jego spółka intensywnie pracuje nad poszerzeniem oferty głównie o markową ofertę modową i obuwniczą. – Sieć JYSK jest wręcz wymarzonym fundamentem dla stworzenia w tym miejscu (niemalże od zera) nowej oferty, a rekomercjalizacja ma być wstępem do rozbudowy obiektu – stwierdził Keen.

Próbowaliśmy dopytać zarządcę Galerii Fordon, nie tylko o otwarcie siłowni CityFit i sklepu Jysk, ale też o Maxi Zoo czy Action oraz o umowy z nowymi, jak i istniejącymi najemcami. Keen Property Management nie odpowiedziało jednak na nasze zapytanie. Warto też dodać, że ogłaszaniu przejęcia obiektu zapowiadano, że górna kondygnacja zostanie zagospodarowana na potrzeby biurowe i gabinetowe. Ostatecznie powstaje tam siłownia CityFit – nie wiadomo, czy Keen Property nadal planuje w Galerii Fordon stworzenie powierzchni biurowych.

Na razie w Galerii Fordon funkcjonuje kilka sklepów, m.in. Rossman czy Pepco. Od 1 lutego centrum przy Skarżyńskiego straciło jednak jednego z popularniejszych najemców – salę zabaw dla dzieci Pikobelo. Jej właściciele poinformowali, że zarząd galerii nie przedłużył z nami umowy najmu – i to pomimo wcześniejszych zapewnień o dalszej współpracy. – Jest to dla nas bardzo przykra, niespodziewana i nagła wiadomość. Czujemy się oszukani i rozczarowani zaistniałą sytuacją – nie ukrywali właściciele sali zabaw. Dodali jednak, że planują działalność w nowym miejscu.

AKTUALIZACJA: Już po publikacji naszego artykułu Galeria Fordon również poinformowała o dacie otwarcia sklepu Jysk. W komunikacie poruszono też kwestię siłowni CityFit – nie podano jednak większych konkretów. – Trwają intensywne prace budowlane, które umożliwią uzyskanie nowego kształtu przestrzeni dedykowanej dla CityFit , tak aby siłownia mogła otworzyć się dla Was jak najszybciej – czytamy na fanpage centrum handlowego. Galeria dodaje jednak, że na poziomie +1 zagoszczą dwie znane i lubiane marki modowe/home&living. – Wkrótce uchylimy rąbka tajemnicy – zapowiada jej zarządca.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
Natalia
1 rok temu

Jak tak będą zarządzać tą galerią, to tylko zgliszcza zostaną… Można było z tego zrobić fajne miejsce ze sklepami/punktami, których faktycznie brakuje w Fordonie, szczególnie w tej części. Fajna kawiarnia/cukiernia, zostawić sale zabaw Picobello, dodać kwiaciarnię… A nie na siłę pakować kolejny chiński szajs o bardziej przystępnej nazwie Jysk.. Porażka.

Joanna
Joanna
1 rok temu

Serio ? Kwiaciarnię jak by ich mało było w Fordonie. Osobiście uważam, że nowy właściciel idzie w dobra stronę.

Ewa
Ewa
1 rok temu

Nie podoba nam się że zlikwidowany będzie fryzjer w galerii my kobiety nie potrzebujemy markowych sklepów to dla bogaczy potrzebne nam jest miejsce dla spotkań emerytów fryzjer apteka a nie górnolotne dla zysku blokowanie miejsc dla mało potrzebnych inwestycji fryzjer kosmetyczka to tak Anię punkt e-papierosy pomyslcie o zwyczajnym życiu a nie tylko dla elit pozdrawiamy kobiet półskie

Wiktoria
1 rok temu

W Fordonie brakuje, kina, porządnej siłowni. Mam nadzieję, że City fit upora się z pozwoleniami i otworzy się w Fordonie jeszcze w tym roku.