Bydgoszcz
16C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 19 • L 14
14C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
8C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKamienica na Starym Mieście znika z powierzchni ziemi. Znamy powód wyburzenia
grodzka 2 bydgoszcz
27.02.2019 | 10:21

Kamienica na Starym Mieście znika z powierzchni ziemi. Znamy powód wyburzenia

Na zdjęciu: Prace rozbiórkowe powoli zmierzają ku końcowi. Tak wyglądały one w środę, 27 lutego w godzinach porannych.

Fot. BB

W ostatnich dniach, w związku z rozpoczęciem rozbudowy ulicy Kujawskiej, wyburzono kamienice przy rondzie Bernardyńskim. Jednak to nie jedyna rozbiórka, która wzbudza emocje. Z powierzchni ziemi znika też budynek na rogu ulicy Grodzkiej i Malczewskiego.

Kamienica pod adresem Grodzka 2 to budynek z interesującą historią. Jak podawał Krzysztof Drozdowski w swojej książce „Bydgoska architektura militarna w latach 1772 – 1945” pod koniec XVIII wieku wzniesiono tam parterowy budynek, w którym mieścił się pierwszy w Bydgoszczy szpital garnizonowy. W późniejszych latach uzyskał formę, znaną przez wiele lat.

Jednak czas budynku, położonego naprzeciw kurii biskupa bydgoskiego, dobiegł końca. W ostatnim czasie można było zauważyć, że stan techniczny obiektu jest coraz gorszy. W sierpniu zeszłego roku kamienica była wystawiona na sprzedaż – jej właściciel chciał za nią ponad dwa miliony złotych. Z danych, opublikowanych w ogłoszeniu wynika, że była ona położona na działce o powierzchni 194 mkw.

Wyburzenia rozpoczęły się na początku tego tygodnia. – Nadzór budowlany wydał decyzje o jej rozbiórce ze względu na katastrofalny stan techniczny – mówi Stanisław Skowroński, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści