Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
4C
Czw
7C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKamienica na Starym Mieście znika z powierzchni ziemi. Znamy powód wyburzenia
grodzka 2 bydgoszcz
27.02.2019 | 10:21

Kamienica na Starym Mieście znika z powierzchni ziemi. Znamy powód wyburzenia

Na zdjęciu: Prace rozbiórkowe powoli zmierzają ku końcowi. Tak wyglądały one w środę, 27 lutego w godzinach porannych.

Fot. BB

W ostatnich dniach, w związku z rozpoczęciem rozbudowy ulicy Kujawskiej, wyburzono kamienice przy rondzie Bernardyńskim. Jednak to nie jedyna rozbiórka, która wzbudza emocje. Z powierzchni ziemi znika też budynek na rogu ulicy Grodzkiej i Malczewskiego.

Kamienica pod adresem Grodzka 2 to budynek z interesującą historią. Jak podawał Krzysztof Drozdowski w swojej książce „Bydgoska architektura militarna w latach 1772 – 1945” pod koniec XVIII wieku wzniesiono tam parterowy budynek, w którym mieścił się pierwszy w Bydgoszczy szpital garnizonowy. W późniejszych latach uzyskał formę, znaną przez wiele lat.

Jednak czas budynku, położonego naprzeciw kurii biskupa bydgoskiego, dobiegł końca. W ostatnim czasie można było zauważyć, że stan techniczny obiektu jest coraz gorszy. W sierpniu zeszłego roku kamienica była wystawiona na sprzedaż – jej właściciel chciał za nią ponad dwa miliony złotych. Z danych, opublikowanych w ogłoszeniu wynika, że była ona położona na działce o powierzchni 194 mkw.

Wyburzenia rozpoczęły się na początku tego tygodnia. – Nadzór budowlany wydał decyzje o jej rozbiórce ze względu na katastrofalny stan techniczny – mówi Stanisław Skowroński, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści