Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeBudowa nowych mostów przez Brdę: Niebawem kolejne zmiany na Fordońskiej [ZDJĘCIA]
19.05.2023 | 09:40

Budowa nowych mostów przez Brdę: Niebawem kolejne zmiany na Fordońskiej [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: ZDMiKP

Trwa budowa nowych mostów Kazimierza Wielkiego. W najbliższych dniach szykują się kolejne zmiany w organizacji ruchu na ulicy Fordońskiej. Roboty będą związane ze zmianami w dotychczasowej organizacji ruchu w obrębie ul. Łęczyckiej. O szczegółach zmian poinformujemy w odrębnym komunikacie.

Jak przekazuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP, w związku z zakończeniem prac nad torowiskiem w ciągu ulicy Fordońskiej i koniecznością połączenia go z nowym mostem tramwajowym, w najbliższych dniach wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu na ulicy Fordońskiej. – Roboty będą związane ze zmianami w dotychczasowej organizacji ruchu w obrębie ulicy Łęczyckiej. O szczegółach zmian poinformujemy w odrębnym komunikacie – informuje rzecznik.

Nowe mosty Kazimierza Wielkiego. Majowy raport z budowy

Prace przy wartej ponad 150 milionów złotych inwestycji trwają już prawie dwa lata. Miały zakończyć się w lipcu, ale już wiadomo, że wykonawca – firma Trakcja – nie dotrzyma terminu. Obecnie najwięcej dzieje się na nowych mostach: w ich kierunku wykonane zostały warstwy konstrukcji przy najazdach na obiekt oraz zabetonowane zostały rozjazdy tramwajowe.

Na moście tramwajowym wykonawca zakończył układanie płyt betonowych, w których będą osadzone szyny. Są one obecnie zwożone na plac budowy. Dobiegają też końca prace związane z montażem prefabrykowanych elementów mostu drogowego. Poszczególne sekcje są łączone i nasuwane w kierunku rzeki. Trwa zbrojenie, które docelowo pozwoli betonować płytę pomostu – dodaje Okoński.

Przy skrzyżowaniu Kazimierza Wielkiego i Toruńskiej wykonano większość prac przy infrastrukturze podziemnej, przede wszystkim przebudowę wodociągów i kanalizacji. Na samej Toruńskiej trwa układanie nowego torowiska. – Powstały też pierwsze warstwy konstrukcyjne pod nowe jezdnie skrzyżowania ulic Toruńskiej i Kazimierza Wielkiego – uzupełnia rzecznik.

Kontynuowane są roboty przy przebudowie torowiska na wysokości ulicy Perłowej. – Wykonywana jest podbudowa przyszłego torowiska w ciągu ulicy Toruńskiej. Do betonowania przygotowywany został też teren, na którym będą znajdowały się rozjazdy. Na plac budowy zwiezione zostały słupy trakcyjne – wymienia Okoński. Wykonane zostały też chodniki i podbudowa pobliskich uliczek dojazdowych (Spokojnej, Łuczniczki. Koralowej). Do wykonania pozostało tam ułożenie nawierzchni na jezdni i dojazdach do posesji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przetarg na modernizację zajezdni Toruńska przedłuża się. Oferty poznamy latem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leo
Leo
13 dni temu

Kończcie bo „bambik” nie zdąży otworzyć do wyborów.

Jadwiga
Jadwiga
11 dni temu

Do Leo: raczej twój tusek, wafel bydgoskiego prezydencika, głąbie.

Leo
Leo
11 dni temu

Jadwiga Sama pokazujesz swój poziom „bez komentarza”. Pomódl się za Polskę, bo jak tak dalej to będziemy wasalami nie tylko Moskwy, PiS mówił ze Polska w ruinie i…dotrzymał słowa.