Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 14
15C
Pt
11C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejna inwestycja drogowa na Osowej Górze. Niebawem wystartuje budowa parkingu i ulicy przy schronisku
12.08.2021 | 09:35

Kolejna inwestycja drogowa na Osowej Górze. Niebawem wystartuje budowa parkingu i ulicy przy schronisku

Na zdjęciu: W ramach inwestycji przy schronisku dla zwierząt powstanie parking; utwardzona zostanie też ulica Zalew.

Fot. Szymon Makowski

W najbliższym czasie rozpocznie się budowa parkingu przy schronisku dla zwierząt i utwardzenie ulicy Zalew na Osowej Górze. Wydano bowiem zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, co pozwoli wykonawcy prac – firmy Betpol – zakończyć prace projektowe i rozpocząć prace budowalne. 

Inwestycja przewiduje budowę parkingu przy bydgoskim schronisku dla zwierząt, położonym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz utwardzenie ulicy Zalew oraz fragmentów Łowiskowej i Jeziornej. Jak podkreśla Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, budowa kilkunastu miejsc parkingowych w tym również dla osób z niepełnosprawnościami, ułatwi obsługę komunikacyjną schroniska. – Utwardzenie ulicy Zalew ułatwi natomiast dojazd do wielu posesji zlokalizowanych na górnym tarasie Osowej Góry – dodają drogowcy. Wzdłuż ulicy Zalew powstanie także droga dla rowerów.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Koniec udręki na Kolbego? ZDMiKP obiecuje, że do końca sierpnia znikną wahadła


Inwestycja na Osowej Górze realizowana jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą prac jest bydgoska firma Betpol. Jak podaje ZDMiKP, wydano już zezwolenie na realizacji inwestycji drogowej. – Uzyskanie decyzji ZRID kończy etap projektowy i pozwala przystąpić wykonawcy do realizacji robót. Wykonanie zadania zajmie kila miesięcy – podkreśla zarząd dróg. Całkowity koszt budowy parkingu i dróg dojazdowych wyniesie 3,8 miliona złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zofia
Zofia
1 miesiąc temu

Mam nadzieję, że nie zamkną zjazdu ulicą Zalew na Grunwaldzką zanim nie oddadzą do użytkowania ulicy Kolbego. A kiedy jest planowane uruchomienie przejazdu ulicą Zalew po remoncie?

Powiązane treści