Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 3 • L 2
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesW Bydgoszczy powstaną kolejne magazyny Panattoni. „Będziemy też obecni w zachodniej części miasta”
PANATTONI PARK BYDGOSZCZ
10.08.2021 | 20:05

W Bydgoszczy powstaną kolejne magazyny Panattoni. „Będziemy też obecni w zachodniej części miasta”

Na zdjęciu: Nowy magazyn Panattoni w Bydgoszczy powstanie w pierwszym kwartale 2022 roku.

Fot. mat. prasowe

Panattoni rozpoczyna kolejny etap budowy centrum dystrybucyjnego w rejonie ulicy Mokrej. Spółka, która przeprowadziła już szereg inwestycji na terenach w rejonie dawnego Zachemu, zapowiada też inwestycje w zachodniej części Bydgoszczy. 

Firma Panattoni zrealizowała już w Bydgoszczy wielkie inwestycje magazynowe. Pierwsza powstała na terenie dawnego Zachemu – część powierzchni jest użytkowana przez Kaufland, który ulokował w niej centrum dystrybucyjne. Drugi – to hale przy ulicy Chemicznej, pomiędzy Mokrą a Dachtery. Najemcą tych magazynów został inny handlowy gigant – Carrefour, który podobnie jak Kaufland stworzył w nich centrum dystrybucji towarów. W tym roku Panattoni oddało natomiast do użytku Panattoni Park Bydgoszcz II. Inwestycja o powierzchni prawie 40 tysięcy mkw. powstała w rejonie ulicy Chemicznej i Dachtery. Wśród najemców oddanego do użytku magazynu są firmy logistyczne: Nissin Logistics, który zajął 18 300 mkw. powierzchni i firma Inpost z wynajętymi ok. 5000 mkw. W samej Bydgoszczy firma dostarczyła już ponad 220 000 mkw. powierzchni magazynowej.
We wrześniu ubiegłego roku deweloper rozpoczął realizację kolejnego parku produkcyjno-magazynowego w Bydgoszczy – powstaje on w rejonie ulicy Chemicznej, a konkretnie między ulicą Mokrą a Dachtery. Inwestycja o planowanej powierzchni 43 000 mkw. ma już pierwszego najemcę – polski odział międzynarodowej firmy Reconext (nowa nazwa dla Teleplan i Clover Wireless). Przedsiębiorstwo jest wiodącym dostawcą usług posprzedażowych w zakresie serwisu urządzeń elektronicznych, a obsługiwane przez firmę rynki obejmują elektronikę użytku domowego, sieci korporacyjne i przechowywanie danych, sprzęt mobilny oraz sprzęt do punktów sprzedaży.

Teraz firma Panattoni rozpoczyna realizację kolejnej fazy centrum dystrybucyjnego przy ulicy Mokrej. – Budynek powstanie w pierwszym kwartale 2022 i poszerzy portfolio Panattoni na Kujawach o ponad 30 000 mkw. – informuje Andrzej Spiesz, Development Director w Panattoni. To jednak nie koniec planów firmy – Spiesz enigmatycznie dodaje, że Panattoni będzie też „obecne w zachodniej części miasta”, co może sugerować inwestycje w rejonie drogi ekspresowej S5.

Potencjał Bydgoszczy zaczęły dostrzegać także kolejne firmy. Od kilku lat inwestycje na terenie Bydgoszczy planowała polska spółka 7R. Według aktualnych informacji, spółka zamierza zrealizować sporej wielkości park magazynowy na terenach dawnego Zachemu – konkretnie przy skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i Petersona. Warto dodać, że inwestycja na obszarze dawnych zakładów chemicznych nie jest jedyną, jaką planuje 7R w rejonie Bydgoszczy. Firma chce też wybudować 7R Park Bydgoszcz II w Pawłówku, w rejonie węzła drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz Zachód.

Wśród inwestorów, którzy wybudują nowe magazyny w Bydgoszczy będzie też znany gigant handlowy – Zalando. Spółka powiązana z właścicielem jednego z największych sklepów internetowych w Europie pracuje nad adaptacją 30-hektarowego terenu inwestycyjnego, położonego tuż za zakładem Metalkas przy ulicy Hutnicznej, tuż przy granicy z terenem po dawnym Zachemie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
3 miesięcy temu

Panattoni zbuduje halę w Lisim Ogonie – centrum dystrybucji Aldi

Powiązane treści