Bydgoszcz
-17C
78% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -14 • L -19
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeKolejne kolejowe inwestycje w województwie. Ruszyły prace na kolejnych dwóch peronach
Tory kolejowe_Przejazd kolejowy_Kujawsko-Pomorskie - SF
27.11.2020 | 08:27

Kolejne kolejowe inwestycje w województwie. Ruszyły prace na kolejnych dwóch peronach

Zakończenie prac przewidziano do końca 2022 roku - słyszymy w PKP.

Na zdjęciu: Pasażerowie będą lepsze warunki oczekiwania na pociąg na trasie między Inowrocławiem i Jabłonowem Pomorskim.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Ruszyły prace remontowe związane z przebudową peronów w Turznie i Książkach. – To kolejne prace przy przebudowie przystanków między Inowrocławiem a Jabłonowem Pomorskim – słyszymy w PKP PLK.

W sumie prace obejmą piętnaście peronów, na trasie między Inowrocławiem a Jabłonowem Pomorskim. – Wygodny dostęp do kolei dla wszystkich podróżnych zapewniony będzie na stacjach i przystankach Gniewkowo, Papowo Toruńskie, Kamionki Jezioro, Rychnowo Wielkie, Zieleń – wylicza rzecznik prasowy PKP PLK Przemysław Zieliński.

Jaki będzie zakres prac w Turznie i Książkach? – W miejscu starych peronów, budowane są nowe wyższe konstrukcje, co ułatwi podróżnym korzystanie z pociągów – mówi Zieliński i wylicza dalej: – Będą pochylnie dla osób o ograniczonym możliwościach poruszania się, dla pasażerów niewidomych i niedowidzących przygotowane zostaną ścieżki naprowadzające i oznakowanie w alfabecie Braille’a. 

Na obu peronach ponadto zostaną zamontowane nowe wiaty, ławki oraz energooszczędne oświetlenie typu LED, a orientację w podróży poprawi czytelne oznakowanie oraz gabloty z rozkładami jazdy. Podobny zakres prac prowadzony jest na przystanku Suchatówka. – Wykonawca montuje ścianki nowego peronu. Następnie przygotowana będzie nawierzchnia oraz zamontowane ławki i wiaty – dodaje Przemysław Zieliński. Jak słyszymy w PKP, na sąsiadującym z przystankiem przejeździe kolejowo-drogowym zabudowane zostaną rogatki oraz zamontowane zostanie oświetlenie.

PKP informuje, że podobne prace prowadzone będą w dwóch innych województwach: wielkopolskim, gdzie – jak słyszymy – przebudowanych zostanie sześć peronów na linii Kluczbork-Poznań oraz łódzkim, gdzie na trasie Warszawa Zachodnia-Katowice także przebudowany zostanie jeden z peronów.

– Inwestycja warta jest blisko 100 milionów złotych – zaznacza rzecznik PKP PLK i dodaje, że część inwestycji jest współfinansowana ze środków europejskich. Zakończenie prac przewidziano do końca 2022 r.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści