[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny gracz żegna się z Enea Astorią. Rozwiązano z nim kontrakt

Dodano: 30.05.2022 | 20:05

Na zdjęciu: Patryk Kędel nie będzie w nowym sezonie graczem Enea/Abramczyk Astorii Bydgoszcz.

Fot. Archiwum

W Enea/Abramczyk Astorii Bydgoszcz kolejne pożegnanie. Tym razem z drużyną rozstał się Patryk Kędel.

W sezonie 2021/2022 Energa Basket Ligi, Kędel zagrał w dziesięciu meczach bydgoskiego zespołu. Punkty (konkretnie pięć) zdobył tylko w przegranym 58:77 derbowym meczu z Anwilem Włocławek, jednak na parkiecie w tych pojedynkach łącznie spędził niespełna dwadzieścia siedem minut.

Jak poinformował bydgoski klub w komunikacie, skorzystano z opcji przedwczesnego rozwiązania umowy z zawodnikiem. – Dziękujemy Patrykowi za zaangażowanie i ciężką pracę podczas pobytu w naszym klubie i życzymy powodzenia w dalszej karierze – czytamy w informacji, jaka została opublikowana na profilu „Asty” w mediach społecznościowych.

Kędel jest czwartym zawodnikiem, który rozstał się z Enea/Abramczyk Astorią. Wcześniej z bydgoskim klubem pożegnali się Michał Aleksandrowicz, Andrzej Pluta (podpisał kontrakt z Treflem Sopot) i Michał Krasuski, który wzmocnił Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin, którego poprowadzi w przyszłym sezonie były szkoleniowiec bydgoskiej drużyny Artur Gronek. Wszystko wskazuje na to, że w Bydgoszczy nie zagrają także obcokrajowcy: Łotysz Klavs Cavars i Amerykanie Alan Herndon, Rod Camphor i Wes Washpun.

Na razie jedynym wzmocnieniem drużyny Marka Popiołka jest Aleksander Lewandowski, pozyskany z HydroTruck Radom.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments