Bydgoszcz
14C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 16 • L 13
15C
Wt
25C
Sr
25C
Czw
26C
Pt
27C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejny miesiąc na plus w bydgoskim porcie lotniczym. W kwietniu zmiany rozkładowe
Samolot RyanAir_ Port Lotniczy Bydgoszcz_ SF
02.04.2019 | 16:04

Kolejny miesiąc na plus w bydgoskim porcie lotniczym. W kwietniu zmiany rozkładowe

Na zdjęciu: Zmiany na bydgoskim lotnisku obejmują m.in. połączenia przewoźnika Ryanair.

Fot. SF

Port Lotniczy Bydgoszcz podsumował pierwszy kwartał 2019 roku. Kolejny raz wyniki są lepsze, niż w analogicznym okresie w poprzednim roku.

Jak informuje rzecznik prasowy Daniel Mackiewicz, w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku bydgoskie lotnisko obsłużyło 84988 pasażerów, co przekłada się na wzrost o 12,8% w stosunku do ubiegłego roku. Odnotowano również Wzrost o 13,2% w ilości wykonanych operacji. W samym marcu odprawiono 29 818 odprawionych pasażerów, czyli o 9,2% więcej w stosunku do analogicznego miesiąca w roku 2018. Jak informuje rzecznik, w ostatnim miesiącu wykonano 728 operacji lotniczych, czyli o 17 % więcej niż rok temu.

Zobacz również:

Od kwietnia zmiany na bydgoskim lotnisku

W ostatnią niedzielę marca w branży lotniczej rozpoczął się sezon letni. Dla PLB oznacza to powrót dwóch połączeń – tak jak wcześniej informowaliśmy, od 2 kwietnia Ryanair ponownie zapewni obsługę trasy z Bydgoszczy do Glasgow. Samoloty po kilkuletniej przerwie będą lądowały jednak na lotnisku Prestick, położonym kilkadziesiąt kilometrów od centrum Glasgow. Powodem zmiany jest ogłoszona już rok temu likwidacja bazy przewoźnika na lotnisku Glasgow International. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz soboty. We wtorki wylot ze Szkocji zaplanowano na 17:30 czasu miejscowego, a powrót – o 21:15 czasu polskiego. W sobotę natomiast do Bydgoszczy możemy udać się o 7:00, a w drogę powrotną – o 10:45.

Od 26 kwietnia na lotnisko wracają również rejsy do Lwowa, realizowane przez LOT. Ich kursy zaplanowano na poniedziałki i piątki. To drugie połączenie z bydgoskiego portu na Ukrainę, po uruchomionych w październiku ubiegłego roku lotach Ryanair do Kijowa-Boryspol. W ramach letniej siatki połączeń loty z Kijowa realizowane będą we wtorki i soboty, zamiast w środę i niedzielę. Warto przypomnieć, że od stycznia LOT zrezygnował z połączeń na drugie kijowskie lotnisko – Żuliany.

W sezonie letnim Ryanair oferuje też większą liczbę lotów z Bydgoszczy do Londynu: rejsy do Londynu Stansted odbywać się będą codziennie, a do Londynu Luton – 3 razy w tygodniu. W letniej ofercie przewoźnika znajdują się też rejsy do Birmingham we wtorek, czwartek i sobotę, a także loty do Dublina w poniedziałki i piątki. Z rozkładu zniknęły za to loty do Düsseldorfu Weeze.


Informacje drogowe – MetropoliaBydgoska.PL. Kliknij i sprawdź doniesienia z dróg!


Na wyniki PLB wpłynie też majowa inauguracja sezonu czarterowego. Jak informuje rzecznik bydgoskiego lotniska, w tym roku na wakacje z Bydgoszczy polecieć będzie można do tureckiej Antalyi (rejsy odbywać się będą w środy i soboty), bułgarskiego Burgas (loty będą realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki) a także na na grecką wyspę Zakynthos (raz w tygodniu, w piątki). Na niedzielne popołudnia zaplanowane są loty na grecką Kretę.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści