[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny piknik NATO w Bydgoszczy. Z okazji 20. lecia przystąpienia Polski do Paktu

Dodano: 25.02.2019 | 16:37

Na zdjęciu: Pikniki NATO w Bydgoszczy - siedzibie Centrum Szkolenia Sił Połączonych - to już tradycja.

Fot. Stanisław Gazda

Bydgoszcz będzie świętować 20. rocznicę przystąpienia Polski do NATO. W marcu odbędzie się specjalny piknik, stanowiący część oficjalnych obchodów tego wydarzenia.

12 marca 1999 roku Polska, wraz z Czechami i Węgrami została przyjęta w skład Paktu Północnoatlantyckiego. Przystąpienie do sojuszu wojskowego było ważnym wydarzeniem dla państwa, które zaledwie 10 lat wcześniej rozpoczęło transformacje ustrojową i było jednym z elementów integracji z Europą Zachodnią. Przystąpienie do Paktu było też szansą na modernizację Wojska Polskiego. Z tej okazji w sobotę, 9 marca na terenie 20 jednostek wojskowych w kraju odbędą się pikniki NATO.

Pikniki zostaną zorganizowane w formie „otwartych koszar” – każdy zainteresowany polską armią, służbą wojskową oraz historią naszej współpracy wojskowej w NATO, będzie mógł tego dnia swobodnie wejść na teren jednostek wojskowych. Wśród atrakcji przewidziano: pokazy wyszkolenia i musztry, prezentacje sprzętu i wyposażenia, koncerty orkiestr oraz spotkania z żołnierzami polskimi i armii sojuszniczych. Nie zabraknie również zabaw dla dzieci oraz tradycyjnego, żołnierskiego poczęstunku. O godzinie 13:00 nastąpi ceremonialne podniesienie Flagi RP oraz NATO, przy której odegrane zostaną hymny Polski oraz Sojuszu.

Bydgoski piknik NATO odbędzie się na terenie Brygadowego Ośrodka Szkolenia 1. Brygady Logistycznej przy ulicy Powstańców Warszawy (wejście od strony obiektów CWZS Zawisza). Impreza rozpocznie się o godzinie 11:00, a zakończy się o godzinie 17:00.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments