Bydgoszcz
11C
Opady
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 11 • L 10
11C
Sr
10C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaKonfederacja o służbie zdrowia i profilaktyce. Skutecki chce obniżki podatku na siłownię i sprzęt sportowy
konfederacja
21.09.2019 | 09:01

Konfederacja o służbie zdrowia i profilaktyce. Skutecki chce obniżki podatku na siłownię i sprzęt sportowy

Na zdjęciu: Przedstawiciele Konfederacji podczas piątkowej konferencji prasowej.

Fot. mat. prasowe

Na piątkowej konferencji prasowej pod Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym w Bydgoszczy przedstawiciele Konfederacji przedstawili swoje propozycje programowe w zakresie ochrony i profilaktyki zdrowia.

Na początku spotkania z mediami lokalni kandydaci ugrupowania do Sejmu nawiązali do swojej konferencji sprzed roku, w której ostrzegali przed bezczynnością na temat parkowania dla rodziców dzieci, które przebywają szpitalu. Podkreślili, że w tej chwili zaparkowanie w pobliżu szpitala graniczy z cudem, a samochody szukające miejsca utrudniają wyjazd okolicznym mieszkańcom z własnej posesji.

Nie dość, że rodzice muszą szukać miejsca na parkingu, płacić za ten parking, to jeśli chcą zostać na dłużej z małym pacjentem, to płacą za możliwość spania na podłodze jak w hotelu. Tak wygląda darmowa służba zdrowia? Niestety tak wygląda smutna rzeczywistość – stwierdził lider bydgoskiej listy do Sejmu Marcin Sypniewski.

Gościem konferencji był poseł Paweł Skutecki, kandydat Konfederacji do Sejmu z Warszawy. Według niego system ochrony zdrowia wymaga zmian, które jednak – ze względu na wieloletnie zaniedbania –  potrwają około 15 lat. Jednym z pomysłów Konfederacji na poprawę jakości świadczenia usług publicznych jest zatrzymanie lekarzy wyjeżdżających za granicę. – Rozwiązaniem tego problemu będą umowy podpisywane z młodymi studentami na początku kształcenia. Młody lekarz będzie miał do wyboru spłatę kosztów kształcenia lub odpracowanie np. na 5 lat w lokalnym szpitalu – uważa Skutecki.

Poseł uważa też, że Rzecznik Praw Pacjentów nie działa zgodnie z założeniami. – To martwa instytucja. Koszty jego pracy w ostatnich czterech latach to aż 13 milionów złotych, a było to zaledwie 11 interwencji! To jest jakiś żart? – pytał retorycznie Skutecki. Ponadto, przedstawił także pomysł Konfederacji na poprawę profilaktyki. – Zmniejszenie podatków na siłownię i sprzęt sportowy to podstawa. Profilaktyka zdrowotna nie powinna być traktowana jako luksus – podsumował parlamentarzysta.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści