Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Koniec marzeń Lidera o III lidze? W klubie rozpoczynają się zmiany

Dodano: 08.12.2020 | 10:06

Na zdjęciu: Po rundzie jesiennej Lider zajmował trzecie miejsce w rozgrywkach IV ligi.

Fot. Sebastian Torzewski

Robert Szwarc i Michał Baiński nie będą już prowadzić Lidera Włocławek. To prawdopodobnie dopiero początek zmian w klubie.

Na profilu Lidera na Facebooku pojawiło się oświadczenie trenerów, którzy zrezygnowali z prowadzenia zespołu. – Praca dla Lidera była dla nas wielkim zaszczytem i ogromnym doświadczeniem. Przez te 2.5 roku przeżyliśmy piękne chwile związane z budowaniem zespołu oraz momenty satysfakcji i zadowolenia z awansu zespołu do rozgrywek 4 ligi – czytamy w komunikacie szkoleniowców, którzy dziękuję wszystkim, z którymi współpracowali w Liderze.

Jak wynika z informacji serwisu portalwloclawek.pl, to dopiero początek zmian w klubie. Zespół ma zostać odmłodzony i prawdopodobnie przestanie liczyć się w walce o awans do III ligi. Powodem – jak wyjaśnia portal – ma być nieotrzymanie  odpowiedniego dofinansowania ze strony miasta. Artykuł został udostępniony także na facebookowej stronie Stowarzyszenia KS Lider Włocławek z opisem: „Dziękujemy – Szkoda, że się nie udało”.

Pięć lat temu Lider został klubem partnerskim SMS-u Łódź. W ostatnich sezonach współpraca była zacieśniana i praktycznie wszyscy młodzi zawodnicy w kadrze włocławskiego IV-ligowca pochodzili właśnie z Łodzi. Nie brakowało też doświadczonych graczy, jak np. Dominika Głowińskiego, który w tym sezonie był kluczowym graczem zespołu. 25-latek ma za sobą przeszłość w ŁKS Łódź i występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Po rundzie jesiennej Lider zajmuje trzecie miejsce w tabeli IV ligi i jest już pewny awansu do grupy mistrzowskiej. Traci trzy punkty do liderującego Zawiszy.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments