Bydgoszcz
19C
Słonecznie
30% wilgotność
Wiatr: 8km/h S
H 19 • L 19
6C
Pon
7C
Wt
7C
Sr
7C
Czw
5C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKoszt przebudowy Starego Rynku będzie niższy? Otwarto oferty w przetargu
09.05.2018 | 15:11

Koszt przebudowy Starego Rynku będzie niższy? Otwarto oferty w przetargu

Dziś ZDMiKP otworzył oferty w dwóch ważnych przetargach.

Na zdjęciu: Takie oblicze Starego Rynku będziemy mogli podziwiać jeszcze przez kilka tygodni. Prace mają ruszyć na początku lata.

Fot. Stanisław Gazda

Dziś Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej otworzył oferty w przetargu na przebudowę płyty Starego Rynku. Wzięła w nim udział tylko jedna firma.

Przebudowa najważniejszego placu w Bydgoszczy ma rozpocząć się latem tego roku. W jej ramach planowane jest m.in. przesunięcie Pomnika Walki i Męczeństwa, całkowita wymiana nawierzchni czy stworzenie pasa świetlnego w linii przebiegu 18. południka.


PRZECZYTAJ: Szczegóły przebudowy płyty Starego Rynku


Postępowanie, w którym ma zostać wybrany wykonawca prac budowlanych, rozpoczęło się 6 kwietnia. Po czterokrotnym przesunięciu terminu, dziś nastąpiło otwarcie ofert. Do przetargu zgłosiła się jedna firma – Betpol S.A. z Bydgoszczy. Zaoferowała ona wykonanie prac za kwotę o trzy miliony niższą, niż zakładali miejscy urzędnicy. Według nich, przebudowa miałaby kosztować 17,4 miliona złotych – Betpol zaproponował 14,3 mln. Bydgoskie przedsiębiorstwo deklaruje wykonanie pracy zgodnie z zakładanym terminem – do 29 czerwca 2019 roku i oferuje siedmioletnią gwarancję na swoje usługi.

Sytuacja, w której oferta potencjalnego wykonawcy jest niższa niż propozycja urzędników, jest obecnie rzadko spotykana. Ze względu na wzrost kosztów pracy i materiałów budowlanych propozycje firm są znacznie wyższe niż zakładany budżet. Tego typu sytuacji nie uniknięto w przypadku przetargu na przebudowę skrzyżowań ulicy Fordońskiej z Niewiteckiego i Inflancką. Do ponownego postępowania zgłosiła się także tylko jedna firma – i ponownie był nią Betpol. W tym przypadku spółka przedstawiła jednak ofertę znacznie wyższą od kwoty, jaką proponował Zarząd Dróg. Według drogowców, przebudowa skrzyżowań miałaby kosztować 1,5 miliona złotych – bydgoscy budowlańcy chcą wykonać to zadanie za 3,6 miliona złotych.

Skrzyżowania Fordońskiej z Niewiteckiego i Inflancką zostaną wyremontowane przy okazji budowy Outlet Center Bydgoszcz – zostanie ono otwarte pod koniec maja.


Powiązane treści