Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kradzieże na terenie Osielska. Policja szybko złapała rabusi

Dodano: 10.08.2022 | 13:40

Na zdjęciu: 31-letni złodziej grasował po Osielsku i okolicach - ma na koncie kilka kradzieży na terenie gminy.

Fot. KWP Bydgoszcz

Współpraca policjantów z bydgoskiego Śródmieścia i „wywiadowców” przyczyniła się do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież na terenie Osielska. Jeden z nich już wcześniej dokonywał przestępstw na terenie gminy. Policja dodaje, że część skradzionego mienia została odzyskana.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które po godzinie 23:00 otrzymał dyżurny bydgoskiej policji. – Z relacji zgłaszającego wynikało, że na terenie jednej z posesji w Osielsku ma miejsce włamanie. Pod wskazany adres natychmiast skierował patrol z bydgoskiego Śródmieścia oraz bydgoskich „wywiadowców”. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, a także pokrzywdzonego – relacjonuje nadkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.


CZYTAJ TAKŻE: Trudna służba bydgoskich „wodniaków”. Zobacz, jak wygląda od kulis [WIDEO]


Z relacji mężczyzn wynikało, że kradzieży dokonało co najmniej dwóch sprawców. Weszli oni do garażu oraz pomieszczenia gospodarczego. Ich łupem padło m.in. pięć kół z alufelgami, kosiarkę elektryczną oraz podkaszarkę. Skradziony łup załadowali na przyczepkę, a następnie odjechali samochodem.

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia z zebranych informacji wytypowali dwóch podejrzewanych. Z ich wiedzy wynikało, że mogą przebywać w rejonie ulicy Pomorskiej w Bydgoszczy. Tam został skierowany patrol bydgoskich „wywiadowców” –  dodaje Słomski. Ten namierzył podejrzanych w trakcie rozładunku skradzionych rzeczy. 31 i 38-latek zostali zatrzymani.

Na miejsce przyjechali też policjanci z bydgoskiego Śródmieścia, którzy przeprowadzili oględziny na terenie posesji, gdzie składowali skradzione mienie. Wszystko wskazywało na to, że znajdowały się tam przedmioty pochodzące z innych kradzieży – podkreśla Słomski. Dodatkowo w miejscu zamieszkania 31-latka zabezpieczono kolejne łupy, a w jego samochodzie również amfetaminę. Jak się okazało, mężczyzna był pod jej wpływem – zaznaczyć trzeba, wcześniej prowadził pojazd, i to mimo braku uprawnień do kierowania samochodami.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzut kradzieży, a 31-latkowi również zarzuty dwóch innych włamań na terenie Osielska i jednej kradzież na terenie miejscowości Niwy. Ponadto odpowiadać też będzie za posiadanie narkotyków. – Jeśli badania laboratoryjne krwi potwierdzą, że 31-latek był pod wpływem narkotyków, wówczas usłyszy jeszcze jeden zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających – przyznaje nadkomisarz.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Teraz mężczyźni za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kulisy pracy policyjnych „wywiadowców” z Bydgoszczy [WIDEO]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
adi
adi
1 rok temu

czemu dozór a nie areszt?

ttam
ttam
1 rok temu

seriously

are-you-serious-2841401344.gif