Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Kulisy policyjnej akcji w Fordonie. Zatrzymano trzech młodych mężczyzn, oddano dwa strzały

Dodano: 22.02.2021 | 13:38

Do policyjnej akcji w Fordonie doszło w nocy ze środy na czwartek.

Na zdjęciu: W ręce policjantów wpadło trzech młodych mężczyzn, którzy ukradli katalizator z jednego z pojazdów.

Fot. KWP Bydgoszcz

Trzech młodych mężczyzn zostało zatrzymanych podczas policyjnej akcji, do której doszło w nocy ze środy na czwartek (17/18 lutego) w Fordonie. Jeden z nich to nieletni, a jego sprawa trafi teraz do sądu rodzinnego.

O policyjnej akcji na łamach MetropoliaBydgoska.PL informowaliśmy jako pierwsi w piątkowe popołudnie. Funkcjonariusze w rozmowie z nami potwierdzili przeprowadzenie akcji oraz zatrzymania osób, ale ze szczegółami wstrzymywali się do czasu zakończenia czynności. Nieco więcej szczegółów poznaliśmy w poniedziałkowe (22 lutego) popołudnie.

– W czwartek, 18 lutego tuż po godzinie 3:00 w nocy, dyżurny fordońskiego komisariatu otrzymał informację o osobach, które „kręcą się” przy samochodach na ul. Igrzyskowej w Bydgoszczy – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Szybko ustalono, że tymi osobami mają być trzej młodzi mężczyźni, którzy byli ubrani w ciemne ubrania. – Osoby te na widok jednego z patroli uciekły do lasu w kierunku ul. Witeckiego – dodaje kom. Słomski.


CZYTAJ WIĘCEJ: Diler narkotyków z Bartodziejów złapany. Wpadł, bo był… za głośno


W pewnym momencie, policjanci, którzy kontrolowali ul. Bydgoskich Olimpijczyków otrzymali informację od jednego ze świadków, że podejrzanie zachowujące się osoby idą w kierunku ul. Kaliskiego. – Z uzyskanych informacji wynikało też, że mogą mieć przy sobie niebezpieczne narzędzia – opisuje Słomski. Raptem kilkadziesiąt metrów dalej, dwóch opisywanych mężczyzn zostało zauważonych przez jeden z patroli. Mężczyźni na widok radiowozu zaczęli się chować pomiędzy zaparkowanymi pojazdami. Wtedy w ich kierunku wyszła policjantka z patrolu, a podejrzani zaczęli uciekać i nie reagowali na żadne polecenia i ostrzeżenia. – Funkcjonariuszka z broni służbowej oddała w powietrze dwa strzały, alarmujące pozostałe patrole – mówi dalej kom. Słomski.

Wówczas dwaj mężczyźni położyli się na ziemi i zostali zatrzymani. Trzeci z podejrzewanych wpadł, gdy siedział w samochodzie, który był zaparkowany przy ul. Gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” koło szkoły. – Okazało się, że zatrzymani ukradli tej nocy katalizator z jednego z zaparkowanych pojazdów – słyszymy w bydgoskiej komendzie.

Zatrzymani to 19- i 21-latek, którzy usłyszeli podczas piątkowego (19 lutego) przesłuchania zarzuty dotyczące kradzieży, jak się dowiedzieliśmy po wykonanych czynnościach zostali oni zwolnieni. W ręce policjantów wpadł także 16-latek, który trafił do policyjnej izby dziecka. – W jego sprawie, materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego, który zadecyduje o jego dalszym losie – kończy kom. Przemysław Słomski.

0 0 votes
Article Rating
Kulisy policyjnej akcji w Fordonie. Zatrzymano trzech młodych mężczyzn, oddano dwa strzały
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments