Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Łęczycka do przebudowy. Ogłoszono przetarg

Dodano: 16.02.2024 | 10:12

Na zdjęciu: Łęczycka czeka na przebudowę.

Fot. Julia Januszewska

W najbliższych miesiącach ulica Łęczycka zostanie przebudowana. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na wykonanie prac.

Ulica Łęczycka łączy ulicę Kamienną i osiedle Bartodzieje z Fordońską i Kazimierza Wielkiego. Kursują nią autobusy miejskie. W ostatnich miesiącach skrzyżowanie Łęczyckiej z Fordońską zostało przebudowane, lecz pozostała część ulicy wręcz błagała o remont. Drogowcy obiecywali, że wraz z końcem budowy nowych mostów Kazimierza Wielkiego zajmą się ważną trasą.

Wiemy, jak w czasie inwestycji na Fordońskiej ta ulica była eksploatowana, a następnie wyłączona z użytku. Wymaga remontu i on zostanie przeprowadzony – mówił podczas styczniowej sesji rady miasta wiceprezydent Mirosław Kozłowicz. Drogowcy w ostatnich miesiącach przygotowywali dokumentację projektową, a w tym tygodniu ogłosili przetarg na roboty budowlane.

Łęczycka w Bydgoszczy. Szczegóły przebudowy

Przebudowa ulicy Łęczyckiej w Bydgoszczy obejmie odcinek od ulicy Kamiennej do Fordońskiej (bez skrzyżowania Łęczycka – Curie-Skłodowskiej, które zostanie wyremontowane w ramach innego zadania, o którym napiszemy poniżej) oraz wydłużenie lewoskrętu na skrzyżowaniu Kamiennej z Łęczycką. W ramach prac zostanie przebudowana jezdnia, wymienione zostaną uszkodzone krawężniki a chodniki zyskają nową nawierzchnię. Wykonawca przebuduje też zjazdy na posesję wzdłuż ulicy Łęczyckiej na odcinku od ulicy Bocznej do ulicy Curie-Skłodowskiej.

Wybrana w przetargu firma budowlana będzie miała pół roku na realizację zadania. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej tradycyjnie będzie oceniał oferty na podstawie dwóch kryteriów: ceny (60% wagi) i długości gwarancji (40%). Zgodnie z zapisami zamówienia minimalna długość gwarancji ma wynosić 5 lat. Wykonawca może zaproponować jej wydłużenie gwarancji do 6 lub 7 lat.


CZYTAJ TAKŻE: Primark w Bydgoszczy! Znamy możliwy termin otwarcia


Termin otwarcia ofert w postępowaniu na odnowienie Łęczyckiej ustalono na 29 lutego, lecz może on ulec przesunięciu. ZDMiKP zaznacza, że dopuszcza negocjacje z potencjalnymi wykonawcami, które mogą wpłynąć na obniżenie kosztu zamówienia.

Przebudowa ronda Łęczycka – Skłodowskiej dopiero za jakiś czas

Dlaczego skrzyżowanie Łęczyckiej i Skłodowskiej – Curie nie zostało ujęte w tym zadaniu? Ponieważ jego przebudowa będzie częścią innej inwestycji, polegającej na budowie infrastruktury rowerowej. Na Skłodowskiej – Curie powstaną bowiem pasy rowerowe dla obu kierunków, natomiast na Łęczyckiej – wydzielona droga dla rowerów po stronie wschodniej.

Pod koniec stycznia ZDMiKP wybrał wykonawcę dokumentacji projektowej. Firma Infra – Centrum Doradztwa z Warszawy wykona ją za 1,2 miliona złotych. Ma na to 15 miesięcy. Później ZDMiKP będzie mógł ogłosić przetarg na przeprowadzenie prac budowlanych, które jednak rozpoczną się najwcześniej dopiero w 2025 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

A czy ktoś pomyślał o ścieżce rowerowej wzdłuz ulicy Łęczyckiej? Jej zachodnia strona aż się prosi o pas dla rowerów.

oBYWATEL
oBYWATEL
1 miesiąc temu

15 msc projektowania , żeby wyremontować kilkaset metrów dziur, kuźwa egipcjanie ręcznie by to szybciej zrobili

Bydgoszczanin
Bydgoszczanin
1 miesiąc temu

Przez budowę mostów ul. Łęczycka była już dłuższy czas zamknięta, czy nie można było w tym czasie tego wykonać? Teraz na kolejne miesiące ta ulica ponownie będzie zamknięta. Bezmyślnośc w Bydgoszczy nie zna granic, osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy npowinny stracić pracę.