Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 10
12C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacja BydgoszczLinia 82 zaczęła kursowanie do Myślęcinka. Autobusy z Fordonu pojadą tam w każdy sierpniowy weekend
LINIA 82 BYDGOSZCZ
01.08.2021 | 11:03

Linia 82 zaczęła kursowanie do Myślęcinka. Autobusy z Fordonu pojadą tam w każdy sierpniowy weekend

Na zdjęciu: Pierwszy kurs linii 82 do pętli Las Gdański.

Fot. BB

Od dziś w każdy sierpniowy weekend linia 82 kursuje w wydłużonej relacji do Myślęcinka. Oczekiwane przez mieszkańców Fordonu połączenie uruchomiono dzięki staraniom Rady Osiedla Nowy Fordon. Pierwszym przedłużonym kursem pojechało już 10 osób, gdy zazwyczaj w godzinach porannych autobus do pętli Zamczysko jechał pusty. ZDMiKP przyznaje, że nowy wariant 82 ma charakter pilotażowy – od jego popularności zależy, czy w najbliższej przyszłości będzie to stały wariant sezonowy, a może nawet całoroczny.

Uruchomiona przy okazji otwarcia linii tramwajowej do Fordonu linia 82 kursuje z pętli Tatrzańskie przez Stary Fordon, Bajkę, Szybowników, Bohaterów, Przylesie i osiedle Eskulapa aż do prowizorycznej pętli przy ulicy Zamczysko. Mieszkańcy Fordonu od dawna postulowali, aby wydłużyć jej trasę do Myślęcinka, by ułatwić dojazd do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku – zwłaszcza tym osobom, które mieszkają w znacznym oddaleniu od linii tramwajowej.

Dzięki działaniom Rady Osiedla Nowy Fordon, ZDMiKP zgodził się na sezonowe przedłużenie 82 do pętli Las Gdański. Autobusy kursują ulicą Zamczysko i Gdańską, zatrzymując się przy ogródkach działkowych ulokowanych wzdłuż ulicy Zamczysko, w Myślęcinku (także na przystanku Gdańska/Las), a kończą bieg nieopodal pętli Las Gdański. Wariant 82 kursuje na razie tylko w sierpniowe soboty i niedzielę w godzinach od 8:00 do 20:00.

Pierwszy kurs linii 82 w nowej relacji wyjechał dziś z pętli Tatrzańskie o 8:16. Do Myślęcinka pojechało ok. 10 pasażerów – w następnym kursie na przystanku niedaleko zoo wysiadły dwie osoby. Osoby jadące premierowym kursem podkreślały, że o tej porze autobus do Zamczyska jechał całkiem pusty, a mając na uwadze, że był to kurs w niedzielę o wczesnej porze, zainteresowanie można uznać za obiecujące. A to od niego zależy, czy osoby odpowiedzialne za transport publiczny w zarządzie dróg pomyślą nad dalszym wydłużeniem trasy 82 – czy to w codziennie w sezonie wiosenno/letnim, czy przez cały rok.

W beczce miodu znajdzie się jednak łyżka dziegciu, i to zaserwowana przez samych drogowców. Rozkład jazdy linii 82 – co zauważono na grupie Transport Publiczny w Bydgoszczy i na świecie – w soboty i niedziele pokrywa się z prawie wszystkimi kursami linii 81, której trasa na znacznym odcinku jest identyczna co 82. Linie z Tatrzańskiego odjeżdżają… dwie minuty po sobie, a należy pamiętać, że poza dojazdem do Ikei/Łowickiej (81) oraz Zamczyska/Myślęcinka (82) pełnią też funkcję linii dowozowych do tramwaju oraz komunikujących ze sobą różne części Fordonu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments