Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Linia 82 wydłużona do Myślęcinka! Drogowcy zaakceptowali postulaty mieszkańców Fordonu

Dodano: 23.07.2021 | 12:48

Na zdjęciu: Linia 82 będzie kursować do Myślęcinka w weekendy, w wybranych kursach.

Fot. Jakub Soboczyński

Kilkuletnie starania mieszkańców Fordonu o przedłużenie linii 82 z Zamczyska do Myślęcinka zakończyły się powodzeniem. Po interwencji Rady Osiedla Nowy Fordon ZDMiKP, od 1 sierpnia w soboty i niedziele linia w wybranych kursach zostanie wydłużona do węzła przesiadkowego Las Gdański.

Linia 82 kursuje z pętli Tatrzańskie przez Stary Fordon, Bajkę, Szybowników, Bohaterów, Przylesie i osiedle Eskulapa aż do prowizorycznej pętli przy ulicy Zamczysko. Mieszkańcy Fordonu od dawna postulowali, aby wydłużyć jej trasę do Myślęcinka, by ułatwić dojazd – zwłaszcza tym osobom, które mieszkają w oddaleniu od linii tramwajowej.
W maju pismo w tej sprawie złożyła Rada Osiedla Nowy Fordon.Zwracamy się z prośbą o utworzenie na czas letni linii autobusowej z pętli Tatrzańskie do pętli Myślęcinek lub przedłużenie linii nr 82 przesuwając jej końcowy przystanek z pętli Zamczysko do Myślęcinka – napisał jej przewodniczący Jan Kwiatoń. Po kilku tygodniach urzędniczych formalności i negocjacjach przewodniczącego, m.in. z zastępcą dyrektora ZDMiKP ds. komunikacji Rafałem Grzegorzewskim, drogowcy zaakceptowali postulat mieszkańców.

Informujemy, że od 1 do 29 sierpnia – w soboty i niedziele – linia nr 82 zostanie wydłużona w wybranych kursach do węzła przesiadkowego Las Gdański – podali drogowcy. Przedłużona trasa będzie poprowadzona ulicami Zamczysko i Gdańską. Pozwoli ona nie tylko na dojazd do Myślęcinka czy pętli tramwajowej, ale też do ogródków działkowych przy ulicy Zamczysko.

Poniżej przedstawiamy fragment mapki poglądowej nowej trasy. Rozkład jazdy z kursami do i z Myślęcinka można znaleźć TUTAJ.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments