Bydgoszcz
7C
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 5
13C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLinia 95 wystartuje już w środę. Nad jezioro od lipca
linia podmiejska 99 Bydgoszcz Chmielniki
31.05.2016 | 15:26

Linia 95 wystartuje już w środę. Nad jezioro od lipca

1 czerwca zostanie zainaugurowane działanie linii nr 95 łączącej Fordon ze Strzelcami Górnymi i Dolnymi.

Na zdjęciu: Linia 99 będzie kursować od 1 lipca.

Fot. Marcin Bratoszewski

1 czerwca zainaugurowane zostanie działanie linii międzygminnej nr 95. Trójstronne porozumienie gmin zostało zatwierdzone w minionym tygodniu.

Porozumienie między Bydgoszczą, Dobrczem i Osielskiem podpisano 27 maja. Wcześniej współpracę zaakceptowali radni zainteresowanych gmin. Koszt funkcjonowania linii nr 95 szacowany jest na ok. 160 tysięcy złotych. 25% tej kwoty ma zostać pokryte z wpływów z biletów, a resztę pieniędzy zapewnią samorządy: po 40% Osielsko i Dobrcz, a 20% Bydgoszcz.

Czytaj także: Od 1 czerwca autobusy pojadą szybciej. Wiele zmian w rozkładach

Najnowsza, piąta już bydgoska linia międzygminna wyruszy na drogi 1 czerwca i będzie miała charakter połączenia okrężnego. Zatrzymywać się ma na przystankach: Tatrzańskie, Łoskoń, Jarużyn, Strzelce Górne, Strzelce Dolne, Łoskoń, Tatrzańskie. Na początek zaplanowano dziewięć kursów w dni powszednie i po pięć w soboty i niedziele.

Od czerwca na drogach pojawić miała się także linia nr 99 łącząca plac Kościeleckich z Nową Wsią Wielką. Ostatecznie jednak zdecydowano, że autobus będzie jeździć dopiero od 1 lipca, gdy będzie kursować codziennie.


Powiązane treści