Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Linia 95 wystartuje już w środę. Nad jezioro od lipca

Dodano: 31.05.2016 | 15:26
linia podmiejska 99 Bydgoszcz Chmielniki

1 czerwca zostanie zainaugurowane działanie linii nr 95 łączącej Fordon ze Strzelcami Górnymi i Dolnymi.

Na zdjęciu: Linia 99 będzie kursować od 1 lipca.

Fot. Marcin Bratoszewski

1 czerwca zainaugurowane zostanie działanie linii międzygminnej nr 95. Trójstronne porozumienie gmin zostało zatwierdzone w minionym tygodniu.

Porozumienie między Bydgoszczą, Dobrczem i Osielskiem podpisano 27 maja. Wcześniej współpracę zaakceptowali radni zainteresowanych gmin. Koszt funkcjonowania linii nr 95 szacowany jest na ok. 160 tysięcy złotych. 25% tej kwoty ma zostać pokryte z wpływów z biletów, a resztę pieniędzy zapewnią samorządy: po 40% Osielsko i Dobrcz, a 20% Bydgoszcz.

Czytaj także: Od 1 czerwca autobusy pojadą szybciej. Wiele zmian w rozkładach

Najnowsza, piąta już bydgoska linia międzygminna wyruszy na drogi 1 czerwca i będzie miała charakter połączenia okrężnego. Zatrzymywać się ma na przystankach: Tatrzańskie, Łoskoń, Jarużyn, Strzelce Górne, Strzelce Dolne, Łoskoń, Tatrzańskie. Na początek zaplanowano dziewięć kursów w dni powszednie i po pięć w soboty i niedziele.

Od czerwca na drogach pojawić miała się także linia nr 99 łącząca plac Kościeleckich z Nową Wsią Wielką. Ostatecznie jednak zdecydowano, że autobus będzie jeździć dopiero od 1 lipca, gdy będzie kursować codziennie.

Sebastian Torzewski