Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Łukasz Schreiber przedstawił „kontrowersyjny” pomysł na Młyny Rothera

Dodano: 09.03.2024 | 13:47

Na zdjęciu: Kandydat na prezydenta Bydgoszczy Łukasz Schreiber przedstawił swój pomysł na Młyny Rothera.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Wielkie centrum gier komputerowych i planszowych – taki pomysł na wypełnienie wnętrz Młynów Rothera ma kandydat Bydgoskiej Prawicy na urząd prezydenta Łukasz Schreiber.

Pojawienie się tematu Młynów Rothera w kampanii wyborczej środowisk prawicowych zapowiadał w rozmowie z nami radny PiS Paweł Bokiej. – Bydgoszcz ma jednak problem z zagospodarowaniem obecnie istniejących przestrzeni. Wpompowaliśmy 100 milionów złotych w Młyny Rothera – wizualnie podniosło to atrakcyjność tego miejsca, ale odnoszę wrażenie, że nie ma na nie pomysłu. Można tam raz pójść, zobaczyć i tyle – powiedział radny. Następnie dodał, że „w naszej kampanii jedną z ważnych propozycji będzie plan na Młyny Rothera”. – Będziemy mówić o pomyśle na ich zagospodarowanie, jak i Hali Targowej. Te miejsca muszą żyć i powinny być oczkiem w głowie prezydenta – zapewniał. Cały wywiad z liderem listy na Szwederowie przeczytasz TUTAJ.

Podczas sobotniej (9 marca) konferencji prasowej przed instytucją kultury na Wyspie Młyńskiej kandydat Bydgoskiej Prawicy Łukasz Schreiber przedstawił szczegóły pomysłu na jej ożywienie. – Efekt jest okazały. Odnowienie tego miejsca było dobrym ruchem, ale powstaje pytanie: w jaki sposób Młyny Rothera mają być zagospodarowane? – pytał poseł PiS. Jego zdaniem obecne wystawy nie są w pełni satysfakcjonujące. – Bardzo dobrze, że trwają dyskusje o zagospodarowaniu obiektu, ale czemu dopiero teraz? – ponowił pytanie.

Pomysł Bydgoskiej Prawicy na Młyny jest – jak podkreślił sam kandydat na prezydenta – „kontrowersyjny”. – Może wywołać emocje i dyskusje, niektórych może oburzyć. Bydgoszcz potrzebuje jednak ambitnych wizji i większej rozpoznawalności w skali kraju – wyjaśniał. Chodzi bowiem o stworzenie wielkiego centrum gamingowego. – Byłaby to atrakcja dla bydgoszczan, mieszkańców regionu i całej Polski. Ma to być miejsce do fantastycznego spędzenia czasu nie tylko grając na konsoli w najnowsze tytuły, ale też w gry retro dla tej trochę starszej młodzieży, w tym gry planszowe. Młyny byłyby miejscem atrakcji dla całej rodziny – kreślił wizję Schreiber.


CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Bruski w Fordonie. Obiecał rozpoczęcie budowy mariny przy Wiśle


Po kandydacie na urząd prezydenta głos zabrała Paulina Pastwa, kandydatka z numerem 7 na liście Bydgoskiej Prawicy w okręgu obejmującym Śródmieście, Leśne i Bartodzieje. – Ja jestem ciocią i wiem, że najmłodsi bydgoszczanie potrzebują tego typu miejsc – powiedziała. Stwierdziła także, że Młyny „nie są dostępne dla wszystkich środowisk”. Marcin Sypniewski dodał natomiast, że obiekt na Wyspie Młyńskiej ma spory potencjał. – Pomysł centrum gamingowego stworzy markę Bydgoszczy. Tu dzieci i młodzież mogłyby grać w gry, rywalizować i wymieniać się doświadczeniami, a starsi skorzystać z flipperów czy spotkać się ze znajomymi przy planszówkach. Wyspa Młyńska powinna stać się bydgoskim centrum rozrywki – przekonywał lokalny lider Konfederacji.

Schreiber uspokajał, że po powstaniu centrum gamingowego nie zlikwidowałby istniejących ekspozycji i funkcji kulturalnych. Zapowiedział też mocny początek nowego tygodnia – w poniedziałek o 12:00 ma przedstawić nieczyste zagrania stosowane przez rywali w tej kampanii.

AKTUALIZACJA: O 14:30 sztab Rafała Bruskiego przesłał mediom komentarz Łukasza Krupy (zastępcy prezydenta i kandydata w wyborach do sejmiku województwa) dotyczący konferencji polityka PiS. – Miasto wspiera finansowo organizowane na bydgoskiej Łuczniczce targi gamingowe połączone z turniejami gier komputerowych. Jeśli chodzi o Młyny Rothera, to w najbliższych dniach zostanie zaprezentowana aranżacja wszystkich przestrzeni młynów oraz zostaną przedstawione nowe funkcjonalności. Oprócz stałych elementów, będą także przestrzenie na wystawy i wydarzenia czasowe, gdzie można będzie organizować także wydarzenia gamingowe – ogłosił Krupa.

Wiceprezydent zapewnił też, że „już dziś w Młynach Rothera odbywa się wiele cyklicznych wydarzeń organizowanych we współpracy m.in. z Bydgoskim Klastrem Informatycznym, bydgoską społecznością IT czy NGO-sami z obszaru m.in. nowoczesnych technologii, sztucznej inteligencji, programowania”. Wśród nich wymienił CODEBY, RADAR TECHNOLOGII czy PyData. – Dodatkowo w Młynach Rothera już 29 razy odbyła się Bydgoska Strefa Gier Bez Prądu, gdzie każdorazowo kilkudziesięciu uczestników zmaga się w rywalizacji w grach planszowych – uzupełnił wiceprezydent.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zniknij.
Zniknij.
4 miesięcy temu

Pisior i ten głupkowaty wygląd dyskwalifikuje go.

Dariusz
Dariusz
4 miesięcy temu

Oj ten biedny niepiśmienny. Dzisiaj juz nie pisowski pisarz (fur Deutschland) = Schreiber

Lokalny
Lokalny
4 miesięcy temu

Dyrdymały ŁSz, ale faktem jest że z wielkich planów na zagospodarowanie Młynów wyszły nici, podobnie jak z Halą Targową. A poszła na to góra pieniędzy. Bruski może zarządzać jakimś powiatowym miasteczkiem, bo wizji na ponad 300 tys miasto nie ma. No chyba że jest nią ogólna betonoza. Czas na zmiany.

Piotr
Piotr
4 miesięcy temu

9 miasto w Polsce i ciągle brak pomysłu na miasto.

Danuta
Danuta
4 miesięcy temu

Bardzo dobrze, pomysł jest w porządku,tam jest dużo miejsca, sklepy, restauracja,kiosk,ja bym dodała event -pokaz mody,dla wszystkich zainteresowanych modą,tam są piękne wnętrza,a także dla fotografów jakiś kącik przydałby się, sklep z pamiątkami, kawiarnia,dla ludzi sztuki, kultury jest tyle miejsca, możliwości z chęcią fotografuję Młyny Rothera

Danuta
Danuta
4 miesięcy temu

Narzekacie? to sami przyjdźcie i róbcie zdjęcia, można malować,rysować,odpoczywać,spotykać się,robić biznes, restauracja kiosk kawiarnia,moda, sztuka, kolekcje, kultura,tam jest dużo miejsca zrozumieć trzeba to,a Bydgoszcz na 1miejscu by była gdyby ktoś bardzo się postarał, nieważne czy z PIS, czy PO,

Danuta
Danuta
4 miesięcy temu

Oczywiście Muzyka na 1miejscu dla wszystkich ludzi,mamy tylu Artystów Muzyków, ludzie weźcie sprawy w swoje ręce

Danuta
Danuta
4 miesięcy temu

Zapraszam na dach Młynów Rothera, często robię zdjęcia, może się spotkamy? naprawdę narzekanie zostawić,działać wspólnie wbrew światu i tam poglądom politycznym,

Danuta
Danuta
4 miesięcy temu

Nie wyzywajcie nikogo tylko pokazać, że Bydgoszcz potrafi działać,mamy tylu zdolnych ludzi, przedsiębiorców

kran
kran
4 miesięcy temu

kontrowersyjny to jesteś ty , 8 lat przy żłobie , 4 lata minister a miasto miałeś w du… . W tym czasie twoi kumple z rządu , setki mln. zł. przekazywali na swoje okręgi wyborcze . W obecnej sytuacji jesteś ostatni w kolejce po fundusze rządowe , więc daj sobie spokój i nie zawracaj gitary .

Krzysztof
Krzysztof
4 miesięcy temu

Niech on już lepiej niczego nie wymyśla. Taki mądry jest jak jego prezes.

Marek
Marek
4 miesięcy temu

A na co ma pomysły Bruski?

Krzysztof
Krzysztof
4 miesięcy temu

Skąd on bierze te pomysły? Codziennie coś nowego – taki pomysłowy Dobromir!