Bydgoszcz
10C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 10 • L 9
16C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMając trzy promile we krwi, zaprószył ogień, który zabił kobietę i trzy córeczki. Stanie przed sądem
28-10-2019_ pożar Orłowska 6 Inowrocław_ MR (9)
22.03.2020 | 10:09

Mając trzy promile we krwi, zaprószył ogień, który zabił kobietę i trzy córeczki. Stanie przed sądem

Śledztwo prowadziła bydgoska prokuratura.

Na zdjęciu: Do pożaru doszło 28 października 2019 r. W kulminacyjnym momencie akcji, z ogniem walczyło dwanaście zastępów straży pożarnej.

Fot. Maciej Rejment / archiwum

Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy zakończyli śledztwo po tragicznym pożarze w kamienicy przy Orłowskiego w Inowrocławiu. 61-latek stanie przed sądem.

Jak informuje nas rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska, akt oskarżenia został wysłany do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy w minionym tygodniu. Zatrzymanemu 61-latkowi, śledczy postawili zarzut nieumyślnego spowodowania pożaru, w którym śmierć poniosły cztery osoby.

Przypomnijmy: do tragedii doszło 28 października 2019 r. w budynku mieszkalnym przy ul. Orłowskiego 6 w Inowrocławiu. Akcja gaśnicza trwała co najmniej kilka godzin, a w kulminacyjnym momencie akcji, z ogniem walczyło dwanaście zastępów straży pożarnej.


SPRAWDŹ: Wszystkie informacje i zdjęcia z tragedii przy Orłowskiego w Inowrocławiu


W pożarze zginęły cztery osoby. To 31-letnia kobieta oraz trzy jej córeczki w wieku trzech miesięcy, 4 i 5 lat. Jak wynika z opinii biegłych, przyczyną ich zgonu było zaczadzenie. Jednocześnie, przyczyny pożaru badali m.in. biegli ze szkoły pożarnictwa w Warszawie. Ich opinia wskazuje, że przyczyną pożaru nie było celowe podpalenie, a nieumyślne działanie 61-letniego mężczyzny, który zaprószył ogień, a ten pojawił się w kuchni. To pomieszczenie sąsiadowało z mieszkaniem kobiety.

Na proces, mężczyzna czeka w areszcie. Grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści