[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Majówka w Bydgoszczy. Sprawdź wydarzenia!

Dodano: 28.04.2022 | 22:49

Na zdjęciu: Majówka w Bydgoszczy. Wielu bydgoszczan na pewno zgromadzi się w rejonie Wyspy Młyńskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Majówka w Bydgoszczy zbliża się wielkimi krokami. Przedstawiamy wam listę wydarzeń, które w najbliższych dniach odbędą się w mieście.

Majówka w Bydgoszczy zapowiada się bardzo dobrze – połączenie słonecznej pogody i czterech dni wolnego brzmi jak przepis na udany wypoczynek. Dla tych, którzy nie mają jeszcze planów, przedstawiamy liczne propozycje.

Na początek – oddaj krew

Jeszcze zanim rozpocznie się majówka w Bydgoszczy, odbędzie się zbiórki krwi w urzędzie miasta przy ul. Jezuickiej 2 organizowana we współpracy z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew będzie można oddać w piątek w godz. 9:00 – 11:30 w sali Łochowskiego w ratuszu. Należy mieć ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL, a dawcy wielokrotni – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi. W dniu oddania przysługuje zwolnienie z pracy lub szkoły.

Teatr i opera

W majówkę nie zabraknie wydarzeń ze świata kultury. 29 i 30 kwietnia Opera Nova zaprasza na „Czarodziejski flet”, w którym twórcy wyeksponowali humanistyczne przesłanie Wolfganga Amadeusza Mozarta  oraz przejrzyście i konsekwentnie połączyli śpiew ze scenami mówionymi.

30 kwietnia i 1 maja Teatr Kameralny zapraszana spektakl „Wyspa (Islander)”, w którym grają tylko dwie aktorki – Katarzyna Domalewska i Julia Witulska, które kreują na scenie wiele postaci, jednocześnie tkając, budując i układając historię swoimi głosami za pomocą technologii pętli.

Koncerty w Bydgoszczy

Majówka w Bydgoszczy to także wydarzenia muzyczne. 29 kwietnia  w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert „Pod złotą batutą”. Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi wybitny dyrygent Eugene Tzigane – zwycięzca Złotej Batuty podczas VIII Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach. W repertuarze znajdą się Uwertura do opery „Oberon” (Carl Maria von Weber), Koncert obojowy Wolfganga Amadeusza Mozarta i IV Symfonia Es-dur „Romantyczna” Antona Brucknera. Początek o godz 19:00

W sobotę w filharmonii zaplanowano koncert impresaryjny Beaty i zespołu Bajm. Będzie to ich pierwsze w tym roku spotkanie z publicznością. Ponadczasowych hitów nie zabraknie. Początek również o godz. 19:00.

Atrakcje muzyczne także na tarasie Młynów Rothera. W sobotę, między 16:00 a 21:30, Fundacja Polskiej Muzyki Kameralnej – Art Mintaka zaprasza na Światowy Dzień Jazzu. Dzięki głosom w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim wystąpią muzycy i wykładowcy związani z bydgoską Akademią Muzyczną, kwartet smyczkowy, który wykona specjalnie skomponowaną na tę okoliczność fugę, absolwenci akademii oraz gwiazdy polskiego jazzu. Będą też konkursy i zabawy.

Majówka w Fabryce Lloyda

Fabryka Lloyda zaprasza w piątek i sobotę. Pierwszego dnia odbędzie się rewia burleski – niezapomniane show przygotowuje Madame de Minou. W sobotę zaś kolejna edycja Latino Night, czyli mocno roztańczona impreza w latynoamerykańskim klimacie. Tym razem z muzyką na żywo!

Spacer z przewodnikiem

Majówka w Bydgoszczy proponuje też ciekawe spacery po Bydgoszczy z przewodnikiem. 30 kwietnia o godz. 10:00 – Za dyszkę bez zadyszki: „Bydgoszcz miasto nad wodą”. Grupę poprowadzi Arkadiusz Szulc. Zbiórka grupy na Placu Teatralnym przy starej fontannie, spacer zakończy się przy śluzie trapezowej.

O tej samej porze rusza „Kierunek Wycieczka: Murale duże obrazu w przestrzeni miasta”. Ta sama wycieczka zostanie powtórzona jeszcze tego samego dnia o godzinie 17:00. Miejsce zbiórki: ul. Marcinkowskiego, przy śluzie trapezowej.

O godzinie 12:00 kolejny spacer z cyklu Za dyszkę bez zadyszki – „Szyprowie bydgoscy, czyli jak żyło się wodniakom nad Brdą”. Grupę poprowadzi Katarzyna Kociniewska. Początek spaceru przy makiecie miasta przy spichrzach, następnie przez Rybi Rynek, most Bernardyński, Stary Port i most Staromiejski aż do Katedry Bydgoskiej przy Jazie Farnym. Również w sobotę, o godz. 12:30, kolejna okazja, aby poznać Stare Miasto, tym razem z Bydgoskim Centrum Informacji.

Dzień później, 1 maja o godz. 12:30,  kolejny spacer proponowany przez BCI – „Dookoła Śródmieścia”. To spacer z przewodnikiem w okolice fontanny potop, placu Wolności, ciekawych kamienic i pomnika Łuczniczki. Zbiórka przy ul. Batorego 2.

Majówka w Bydgoszczy z Unią Europejską

1 maja to rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w okolicach Starego Rynku stanie okolicznościowa ścianka do zdjęć. Będą tam również rozdawane flagi Unii Europejskiej – 1 i 2 maja od 13:00 do 16:00 i 3 maja od 14:00 do 16:00).

Gry miejskie i terenowe

Gra miejska w aplikacji Aktywne Miasta będzie dostępna od 30 kwietnia do 3 maja. Trasa rowerowa została wyznaczona z wykorzystaniem punktów kontrolnych przy inwestycjach zrealizowanych ze środków unijnych. Przy każdym punkcie znajduje się tablica z informacjami o danej inwestycji. Dla pierwszych stu osób, które zaliczą wszystkie punkty (około 10 na terenie miasta) przez całą majówkę będą czekały gadżety. Ponadto, każdy kto zaliczy grę, a nie znajdzie się w pierwszej setce, otrzyma rabat -15% na gadżety Aktywne Miasta w internetowym sklepie BCI do jednorazowego wykorzystania do końca maja.

3 maja zainaugurowana zostanie gra miejska „W Europie czyli TU!”. W godz. 10:00 – 13:00 na Starym Mieście będzie można rozwiązywać zadania i zagadki związane z krajami należącymi do Unii Europejskiej i z Bydgoszczą. Na trasie do odwiedzenia jest pięć punktów obowiązkowych, a po drodze – różne zadania. Kartę do gry będzie można odebrać na tarasie Młynów Rothera od 10:00 do 12:00. Grę należy ukończyć do godziny 13:00. Każda drużyna, która rozwiąże zadania, otrzyma miejskie upominki. Aby zapisać się do gry, należy pobrać bezpłatny bilet TUTAJ.

Exploseum

Co jeszcze oferuje majówka w Bydgoszczy? Exploseum zaprasza zespoły od 3 do 6 osób z dziećmi i młodzieżą w wieku 6-16 lat. W programie wyjątkowe zwiedzanie nieudostępnianej na co dzień strefy magazynowej Expoloseum oraz rodzinna gra terenowa. Posługując się mapą, będzie można znaleźć kryjówkę nietoperza, zbudować machinę latającą oraz odkryć zakamarki Exploseum, w których czekać będą gry oraz łamigłówki.

Bilety do nabycia w recepcji w dniu imprezy. Liczba uczestników w grupach jest ograniczona. Obowiązują zapisy: tel. 52 58 59 741 lub exploseum@muzeum.bydgoszcz.pl.

Majówka w Myślęcinku

Wielkim zainteresowaniem będzie zapewne cieszyć się polana grillowa położona przy stawie naprzeciw stoku narciarskiego. To jedyne miejsce w parku, gdzie legalnie można rozpalić grilla. Nie obowiązują zapisy, jednak władze parku apelują o zachowanie porządku, posprzątanie po sobie, a także  o dbanie o bezpieczeństwo.

Nowości w zoo. Na wybiegu można zobaczyć małego samca łosia, urodzonego w poniedziałek, 23 kwietnia. Matka Lukrecja nie odstępuje malucha na krok. Ojciec łoszaka to Wojtek, również mieszkaniec bydgoskiego ogrodu. W sobotę, 30 kwietnia  w pawilonie Akwarium Terrarium udostępniony dla zwiedzających zostanie zbiornik z konikami morskim. Eksponowane osobniki pochodzą z hodowli własnej. To Hippocampus kuda.

W sobotę, 30 kwietnia o godz. 10 Myślęcinek zaprasza do posadzenia alei jabłoniowej prowadzącej do Ogrodu Botanicznego przy ul. Konnej. Oprócz 16 jabłonek „Royalty” posadzone zostaną trzy buki w odmianie „Purple tricolor”. Należy zabrać ze sobą rękawice i konewkę lub wiaderko. Akcja została zainicjowana przez fundację Immo i społecznika Wojciecha Fularę.

Motocykliści rozpoczynają sezon

Już w niedzielę, 1 maja odbędzie się XXIII Bydgoskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego. Zbiórkę zaplanowano na godz. 11:30 na parkingu Castoramy przy ul. Szajnochy w Bydgoszczy. O godz. 12:00 rozpocznie się parada, która przejedzie ulicami Szajnochy, Boczną, Fabryczną, Kamienną, Wyszyńskiego, Modrzewiową i Gdańską do Myślęcinka.

O godz. 13:30 odbędzie się msza i uroczyste święcenie motocykli. Od 14:00 piknik przy ul. Gdańskiej w Myślęcinku. Organizatorem wydarzenia jest Bractwo Harley-Davidson MC Poland. Przewidywany jest udział około 3000 motocyklistów.

Majówka z żużlem

W poniedziałek, 2 maja żużlowcy reprezentacji Polski zmierzą się z Resztą Świata. W składach obu drużyn m.in. Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Nicki Pedersen, Jason Doyle oraz startujący na co dzień w Abramczyk Polonii Bydgoszcz Wiktor Przyjemski.

Do piątku, do godz. 12:00 możecie na naszym portalu wygrać bilety na ten mecz. Tutaj szczegóły.

Majówka w Bydgoszczy – lista wszystkich wydarzeń

Lista przygotowana przez Bydgoskie Centrum Informacji na podstawie zgłoszeń od organizatorów.

Wydarzenia w Bydgoszczy – piątek, 29 kwietnia

Rowerowa Stolica Polski – trening miast, Bydgoszcz, Sport, Polecane
09:00 Kompozytorzy a muzyka użytkowa – Międzynarodowa Konferencja, wydarzenie online, Konferencja
10:00 Adoptuj roślinkę – Dzień Ziemi 2022, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Pozostałe
11:00 Wyspa / Islander, Teatr Kameralny, Spektakl
18:00 10. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Film
18:00 Robert Kasprzycki – koncert, Światłownia, Koncert
18:00 Rodzinna Bydgoska Masa Krytyczna, Stary Rynek, Sport
19:00 Pod złotą batutą, Filharmonia Pomorska, Koncert
19:00 CZARODZIEJSKI FLET – opera, Opera Nova, Spektakl
19:00 Trzeci slam w Eljazzie, czyli konkurs poetycki bez murów i granic, Eljazz, Pozostałe
19:00 11. Aukcja Sztuki oraz Aukcja Charytatywna MODRZEW , Jagiellońska 1 – Dom Aukcyjny i Galeria Sztuki, Wystawy
20:30 Rewia Burleski & Sparkling Bubbles 2 , Fabryka Lloyda, Spektakl

Wydarzenia w Bydgoszczy – sobota, 30 kwietnia

Rowerowa Stolica Polski – trening miast, Bydgoszcz, Sport, Polecane
10:00 Adoptuj roślinkę – Dzień Ziemi 2022, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Pozostałe
10:00 Za dyszkę bez zadyszki: Bydgoszcz miasto nad wodą, Plac Teatralny, Turystyka
10:00 Kierunek Wycieczka – Murale duże obrazy w przestrzeni miasta, ul. Marcinkowskiego, przy śluzie trapezowej, Turystyka
10:00 Majówka w Myślęcinku, Park Myślęcinek, Pozostałe
12:00 Za dyszkę bez zadyszki: Szyprowie bydgoscy, czyli jak żyło się wodniakom nad Brdą, Makieta dawnej Bydgoszczy, Turystyka
12:00 Djembe na salonach XXXXIV – autorskie warsztaty Piotra Schutty, Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko, Pozostałe
12:30 Poznaj Stare Miasto – Spacer z przewodnikiem po Bydgoszczy, Bydgoskie Centrum Informacji, Turystyka
14:30 Dookoła Śródmieścia – Spacer z przewodnikiem po Bydgoszczy, Bydgoskie Centrum Informacji, Turystyka
16:00 ŚWIATOWY DZIEŃ JAZZU, Młyny Rothera, Koncert
16:00 Wyspa / Islander, Teatr Kameralny, Spektakl
17:00 Kierunek Wycieczka – Murale duże obrazy w przestrzeni miasta, ul. Marcinkowskiego, przy śluzie trapezowej, Turystyka
18:00 Czy ten koncert to nie u Was?: Mateusz Bliskowski Quartett, Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury, Koncert
18:00 Sweterek – koncert, Światłownia, Koncert
18:00 Wieczór Hiszpański | Live music & dance, Fabryka Lloyda, Koncert
19:00 CZARODZIEJSKI FLET – opera, Opera Nova, Spektakl
19:00 REVENGE INSANITY + HEKSES + TBA , Wiatrakowa Klub, Koncert
20:00 Bydgoscy Bluesmani w Bierhalle, Bierhalle, Koncert

Wydarzenia w Bydgoszczy – niedziela, 1 maja

Rowerowa Stolica Polski – trening miast, Bydgoszcz, Sport, Polecane
10:00 Majówka w Myślęcinku, Park Myślęcinek, Pozostałe
12:00 Majówka 2022 w Exploseum!, Exploseum MOB, Pozostałe, Polecane
12:30 Dookoła Śródmieścia – Spacer z przewodnikiem po Bydgoszczy, Bydgoskie Centrum Informacji, Turystyka
14:30 Poznaj Stare Miasto – Spacer z przewodnikiem po Bydgoszczy, Bydgoskie Centrum Informacji, Turystyka
17:00 GALA ŚLĄSKICH SZLAGIERÓW 2022, Kinoteatr Adria, Koncert

Wydarzenia w Bydgoszczy – poniedziałek, 2 maja

Rowerowa Stolica Polski – trening miast, Bydgoszcz, Sport, Polecane
12:30 Poznaj Stare Miasto – Spacer z przewodnikiem po Bydgoszczy, Bydgoskie Centrum Informacji, Turystyka
18:00 Żużel: Polska – Reszta Świata, Stadion Polonii, Sport

Wydarzenia w Bydgoszczy – wtorek, 3 maja

Rowerowa Stolica Polski – trening miast, Bydgoszcz, Sport, Polecane
12:30 Dookoła Śródmieścia – Spacer z przewodnikiem po Bydgoszczy, Bydgoskie Centrum Informacji, Turystyka
16:00 Sztafeta My Team, Gwiazda Bydgoszcz, Sport, Dla dzieci
17:00 Miejski Majówkowy Spacer Posłuszeństwa z Psichologiem, Młyny Rothera, Pozostałe

Majówka w Bydgoszczy. Sprawdź wydarzenia!
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments